PARTNER PORTALU
  • BGK

Basil Kerski dyrektorem ECS

  • PAP    4 maja 2011 - 11:49
Basil Kerski dyrektorem ECS

42-letni Basil Kerski podpisał kontrakt na stanowisko dyrektora Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku. Umowa została podpisana na okres do końca 2014 roku.
Kerski podpisał kontrakt w gabinecie dyrektor biura prezydenta Gdańska ds. kultury Anny Czekanowicz-Drążewskiej. Parafowanie dokumentu odbyło się bez udziału prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza (zabierz głos/oceń prezydenta), który wcześniej złożył swój podpis na umowie.

Czytaj też: 140 mln zł z funduszy UE na ECS

Kilkanaście dni temu, protestując przeciwko powołaniu Kerskiego na dyrektora ECS, z udziału w radzie programowej tej instytucji wycofał się Lech Wałęsa.

Czytaj też: Dyrektor ECS na początku maja

„Ten konflikt wokół Lecha Wałęsy utrudnia nam wszystkim pracę. Tu nie ma zwycięzców. Będąc w Berlinie zauważyłem, że sprawa ECS dziennikarzy zagranicznych interesuje tylko i wyłącznie teraz pod kątem tego konfliktu. Jest to sytuacja, z której trzeba wyjść, bo ona donikąd nie prowadzi. I powiela ten stereotyp, że my Polacy nie potrafimy ze sobą rozmawiać” – powiedział w środę dziennikarzom Kerski.

Czytaj też: Wałęsa wycofał się z ECS

Basil Kerski jest polsko-niemieckim dziennikarzem, politologiem i eseistą pochodzenia polsko-irackiego. Mieszka od 1979 w Berlinie Zachodnim, studiował tam politologię i slawistykę na Wolnym Uniwersytecie.

Czytaj też: Wałęsa o motywach odejścia z rady ECS

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.