PARTNER PORTALU
  • BGK

Baza dobrych oświatowych praktyk w publikacji ORE

  • ZWI    4 lutego 2013 - 19:49
Baza dobrych oświatowych praktyk w publikacji ORE

Nowa publikacja Ośrodka Rozwoju Edukacji zawiera 15 szczegółowych przykładów dobrych praktyk, a więc inicjatyw jednostek samorządu terytorialnego w Polsce, mających na celu wzmocnienie lokalnych systemów oświatowych.
Pojawiła się nowa publikacja ORE przygotowana przez zespół Uniwersytetu Warszawskiego w ramach projektu systemowego „Doskonalenie strategii zarządzania oświatą na poziomie regionalnym i lokalnym” pod tytułem„Innowacyjne przykłady zarządzania i finansowania oświaty przez samorządy. Baza dobrych praktyk” (pod redakcją Anthonego Levitasa).

Publikacja zawiera 15 szczegółowych przykładów dobrych praktyk, a więc inicjatyw jednostek samorządu terytorialnego w Polsce, mających na celu wzmocnienie lokalnych systemów oświatowych.

Przedstawione analizy dotyczą szerokiego zakresu problemów i zagadnień. Wszystkie zostały przygotowane przez samorządowców odpowiedzialnych za oświatę na swoim terenie. Wszystkie mają też zbliżoną strukturę i zaczynają się od skrótowego przedstawienia lokalnego systemu szkolnego z jego problemami i wyzwaniami oraz od zwięzłego opisu innowacyjnego programu lub projektu. Następnie podany został bardziej szczegółowy opis jak te programy i projekty zostały wdrożone, jakie były ich sukcesy i porażki, a na koniec, jakie wnioski z tych doświadczeń mogą wysnuć dla siebie inne samorządy w Polsce pragnące wdrożyć podobne rozwiązania.
 
Autorom publikacji przyświecały dwa cele. Z jednej strony chcieli uzyskać od wiodących praktyków pogłębione analizy o tym, w jaki sposób stawiają czoła wyzwaniom, przed którymi stoją wszystkie samorządy w Polsce. Z drugiej zaś strony mieli nadzieję, że upowszechnienie tych przykładów może pomóc innym samorządom podnosić jakość pracy prowadzonych przez nie szkół.

Publikacja dostępna jest na stronie www.ore.edu.pl

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.