PARTNER PORTALU
  • BGK

Beata Szydło: reforma edukacji umożliwia odbudowę szkolnictwa zawodowego

  • aw/PAP    26 kwietnia 2017 - 12:07
Beata Szydło: reforma edukacji umożliwia odbudowę szkolnictwa zawodowego
Szkoła branżowa ma przygotowywać młodych ludzi do zawodu (fot.pixabay)

Realizowana reforma edukacji umożliwia odbudowę szkolnictwa zawodowego, co ma m.in. pomóc polskim przedsiębiorcom w pozyskiwaniu wykwalifikowanych pracowników - mówi premier Beata Szydło.
Podczas środowej konferencji prasowej w Woli Gutowskiej k. Jedlińska (Mazowieckie) premier odpowiadała m.in. na pytanie, czy rząd ma jakiś pomysł, jak zapobiec kłopotom z wykwalifikowanymi pracownikami, które pogłębiają się wraz ze spadkiem bezrobocia.

Podkreślała, że realizowana obecnie reforma edukacji ma jeden cel, ważny przede wszystkim "ze względu na rozwój gospodarczy" - jest nim "odbudowa szkolnictwa zawodowego".

"Powstaje tzw. szkoła branżowa, która ma mieć dwa priorytetowe zadania - po pierwsze przygotowywać młodych ludzi do zawodu, tak by mogli realizować swoje marzenia, kariery i ambicje, by zdobywali wykształcenie, które da im potem możliwość zatrudnienia w polskich firmach" - mówiła szefowa rządu.

"Drugi cel to jest współpraca z biznesem, po to, by przedsiębiorcy, którzy poszukują wykwalifikowanych pracowników, mogli we współpracy korzystać z tego, że będą przygotowywani młodzi ludzie, którzy będą potem zatrudniani w ich firmach" - dodała.

Szydło zwróciła też uwagę, że na łączeniu nauki i biznesu koncentruje się też w swoim resorcie wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.