PARTNER PORTALU
  • BGK

Beata Szydło: Reforma edukacji w końcowej fazie, odwracanie jej spowoduje chaos

  • PAP/JS    25 kwietnia 2017 - 16:21
Beata Szydło: Reforma edukacji w końcowej fazie, odwracanie jej spowoduje chaos
Premier Beata Szydło (fot. Kancelaria Premiera/twitter)

Wniosek o przeprowadzenie referendum było trzeba złożyć w odpowiednim momencie, obecnie jesteśmy w końcowej fazie wdrażania reformy i ktoś, kto chce to odwracać, będzie powodował chaos - uważa premier Beata Szydło.
Premier na konferencji prasowej po posiedzeniu rządu była pytania, czy jest za przeprowadzeniem referendum w sprawie reformy edukacji.

"Wielokrotnie powtarzałam i będę to powtarzać, że obywateli trzeba w ważnych sprawach pytać o zdanie i zdania nie zmieniam tutaj" - powiedziała premier.

"Gdyby w odpowiednim momencie ten wniosek został, czyli przed przyjęciem przez Sejm i podpisaniem ustaw (Prawo Oświatowe i Przepisy wprowadzające Prawo Oświatowe - red) przez pana prezydenta i przede wszystkim wdrożeniem reformy to, to referendum miałoby sens" - oceniła Szydło.

"Jesteśmy w środku procesu zmiany systemu edukacji w Polsce" - podkreśliła. "W fazie praktycznie rzecz biorąc końcowej wdrażania reformy" - dodała. Dlatego według niej, ktoś, kto chce obecnie odwracać to, czy próbować poddawać w wątpliwość zmiany, spowoduje tylko i wyłącznie "zaniepokojenie i chaos".

Premier była także pytana, czy spotka się z rodzicami, którzy nie popierają reformy edukacji.

Pismo z prośbą o spotkanie złożyły w piątek w kancelarii premiera środowiska rodzicielskie, sprzeciwiające się reformie edukacji.

Szydło powiedziała, że zapozna się wnioskiem rodziców, którzy wystąpili o spotkanie. "Byłam wczoraj w Hannowerze, więc ta sprawa jeszcze do mnie nie dotarła, ale oczywiście zapoznam się z nią. Możemy się spotykać, możemy rozmawiać. Tyle tylko, że ja chcę powiedzieć jeszcze raz reforma oświaty jest faktem i trzeba ją spokojnie wprowadzić" - podkreśliła.

Zwróciła uwagę, że jeśli rodzice mają pewne wątpliwości, to trzeba z nimi rozmawiać. "Wszyscy dyrektorzy, kuratorzy zostali przez nas zobowiązani do tego, aby udzielać informacji, rozwiewać wątpliwości. Pani minister (Anna) Zalewska przygotowała w resorcie symulację możliwych rozwiązań dla każdego samorządu, dla każdej gminy. Taka pełna informacja do rodziców powinna trafić" - dodała. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.