PARTNER PORTALU
  • BGK

Będą szukać pomocy na odbudowę szkoły

  • PAP    31 maja 2011 - 17:49

Dzieci nie wrócą do szkoły w Kazimierzu Dolnym, w której we wtorek rano doszło do wybuchu gazu. Część budynku uległa zawaleniu. Obiekt nie nadaje się do użytku.
Burmistrz Kazimierza Dolnego Grzegorz Dunia powiedział, że dzieci będą chodzić na zajęcia w innych obiektach, które już zostały wytypowane.

W uszkodzonym budynku mieścił się Gminny Zespół Szkół składający się z liceum, gimnazjum i szkoły podstawowej; łącznie uczyło się tu 365 dzieci.

Jak ocenił Dunia całkowitemu zniszczeniu uległa jedna czwarta budynku, a jeszcze część grozi zawaleniem. Obiekt nie będzie się nadawał do użytkowania także w nowym roku szkolnym. "Specjaliści ocenią czy lepiej będzie odbudowywać szkołę, czy postawić nowy budynek. Koszty trudno teraz oszacować. Będziemy potrzebowali pomocy państwa i samorządu województwa" - dodał.

Wicewojewoda lubelski Henryka Strojnowska, która oglądała uszkodzoną szkołę zapewniła, że istnieje możliwość uzyskania pomocy z budżetu państwa bądź ministerstwa edukacji na konieczne inwestycje. "Będziemy wspierali władze Kazimierza Dolnego w staraniach o pomoc państwową" - powiedziała Strojnowska.

Eksplozja w szkole nastąpiła około godziny 6 rano. "W budynku nie było wtedy nikogo, dozorca w tym czasie pracował na zewnątrz" - powiedział rzecznik straży pożarnej w Puławach Krzysztof Morawski. Wybuchł gaz, który ulotnił się z sieci w części budynku, gdzie znajdowała się kuchnia i stołówka. Runęły w tym miejscu trzy kondygnacje; były tam także pomieszczenia dydaktyczne i klatka schodowa.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.