PARTNER PORTALU
  • BGK

Bedą uczyć bezpieczeństwa olsztyńskich uczniów

  • PAP    9 stycznia 2013 - 19:13
Bedą uczyć bezpieczeństwa olsztyńskich uczniów

Blisko 2,5 tys. uczniów szkół podstawowych z powiatu olsztyńskiego będzie uczestniczyć przed feriami zimowymi w szkoleniach z zasad bezpiecznego zachowania na zamarzniętych jeziorach - poinformowało w środę starostwo powiatowe w Olsztynie.
Jak poinformował Jacek Niedźwiecki ze starostwa w Olsztynie, będą to pierwsze na tak dużą skalę działania służące poprawie bezpieczeństwa dzieci podczas ferii zimowych. W cyklu pokazów i szkoleń weźmie udział 2,5 tys. uczniów klas IV-V ze wszystkich 12 gmin powiatu.

Czytaj też: Po świętach zimowe ferie szkolne

Głównym celem akcji, ze względu na specyfikę regionu, ma być zwrócenie uwagi na zagrożenia związane z wchodzeniem na zamarznięte akweny. "Chcemy uzmysłowić młodzieży, że nieprzemyślane zabawy na lodzie mogą zakończyć się tragicznie i pokazać, jak radzić sobie w kryzysowych sytuacjach" - powiedział Niedźwiecki.

Podczas szkoleń ratownicy medyczni, strażacy i policjanci będą prezentować metody ratowania osoby tonącej i udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Wykonają też akcję ratunkową na lodzie przy pomocy poduszkowca.

Pokazy odbędą się w Olsztynku na jeziorze Jemiołowo, Swobodnie na jeziorze Limajno, Tumianach na jeziorze Pisz i Biskupcu na jeziorze Dadaj. Będą miały formę festynów, połączonych z prezentacją sprzętu ratowniczego, turniejami i konkursami nt. bezpieczeństwa.

Akcję zorganizowało starostwo i Komenda Miejska Policji w Olsztynie, Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych oraz nadleśnictwa Olsztyn, Olsztynek, Jagiełek, Nowe Ramuki, Kudypy, Wipsowo i Wichrowo.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.