PARTNER PORTALU
  • BGK

Będą zmiany w przedszkolnych opłatach?

  • www.sztafeta.pl    28 września 2011 - 10:42
Będą zmiany w przedszkolnych opłatach?

Radni PiS chcą zmian w rozliczeniach za przedszkolne opłaty w Stalowej Woli. Czy rodzice będą mogli zostawić w sali dziecko 15 minut wcześniej bez dodatkowej odpłatności?
Obowiązująca od września 2011 uchwała rady miasta w Stalowej Woli sprawiła, że rodzice ustawiają się w kolejkach przed klasami i dzieci wpuszczają do sali o pełnej godzinie. Bo musieliby płacić dodatkowe pieniądze za pobyt dziecka te kilkanaście minut wcześniej przed pełną godziną.

Teraz radni PiS chcą nieco pomajstrować przy uchwale i zmienić jej zapisy.

- Wprowadzamy zapis dający prawo przyprowadzenia przedszkolaka do placówki na 15 minut przed pierwszą deklarowaną godziną i odebrania go 15 minut po zadeklarowanym czasie bez dodatkowych opłat. Umożliwi to swobodne przemieszczenie się rodziców do i z zakładu pracy – mówi radny Lucjusz Nadbereżny. - W całej Polsce samorządy poprawiają niekorzystne uchwały i oczekujemy, że tym razem pozostali radni przystaną na nasze argumenty.

Czytaj też: Radni obniżyli opłaty za przedszkola

Czy będzie też zmiana w wysokości opłat za przedszkola? Według Nadbereżnego i jego kolegi Rafała Webera obecne opłaty są nieadekwatne do sytuacji finansowej stalowowolskich rodzin, są zbyt wysokie.

- Już na czerwcowej sesji ostrzegaliśmy przed takim obrotem sprawy. Już wtedy uczulaliśmy, że rodzice nie wytrzymają finansowo takiej podwyżki – mówi Rafał Weber, członek komisji oświaty, kultury i sportu.

O przedszkolach i opłatach głośno będzie też na sesji w dniu 30 września.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.