PARTNER PORTALU
  • BGK

Będzie baza dla studentów w Dinoparku

  • BB    2 czerwca 2011 - 20:29
Będzie baza dla studentów w Dinoparku

Dziś Zarząd Województwa Opolskiego podpisał umowę ze Stowarzyszeniami Dinopark i Delta w sprawie zbudowania w Krasiejowie domku letniskowego dla studentów i wydzierżawienia gruntu pod ten domek.
Decyzję o budowie domku wraz z zapleczem socjalnym, stanowiącym bazę dla studentów prowadzących w Krasiejowie prace badawcze, Stowarzyszenie Dinopark podjęło dużo wcześniej – teraz w miejscu starego, wyeksploatowanego już baraku, powstanie domek o powierzchni 120 metrów kwadratowych, w których miejsce znajdzie 24-osobowa grupa młodzieży. Domek będzie służył studentom już w czasie tych wakacji, ponieważ ma być gotowy już za sześć tygodni.

– Zależy nam na tym, żeby Uniwersytet Opolski mógł w godnych warunkach prowadzić badania w miejscu wykopalisk paleontologicznych – mówił Tomasz Kostuś. – Wiem, że z roku na rok rośnie liczba studentów w Krasiejowie, którzy musieli do tej pory mieszkać w starym baraku. Rocznie przebywało tam około 90 osób. Cieszę się, że będziemy mogli im pomóc. Mam nadzieję, że około 10 lipca będziemy mogli odebrać już gotowy obiekt.

Radość z podpisania umowy wyrażał też prorektor Uniwersytetu Opolskiego prof. dr hab. Piotr Wieczorek, który wziął udział w uroczystości: – To na pewno wielka rzecz dla nas i dla naszych studentów – mówił.

Teren, na którym powstanie domek, należy do gminy Ozimek, która przekazała go w użytkowanie Stowarzyszeniu Delta. Teraz Delta wydzierżawi część działki o powierzchni 130 metrów kwadratowych Dinoparkowi, by domek mógł powstać. Jeśli Stowarzyszenie Dinopark ulegnie samorozwiązaniu, to teren ten zostanie przekazany w dzierżawę Uniwersytetowi Opolskiemu.

Przypomnijmy, że to tegoroczne walne zebranie członków Stowarzyszenia Dinopark zdecydowało jednogłośnie, że z dniem 1 stycznia 2012 roku będzie chciało przekazać pawilon paleontologiczny wraz z wyposażeniem Uniwersytetowi Opolskiemu i – uważając swoją misję za wypełnioną – ulegnie samorozwiązaniu. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.