PARTNER PORTALU
  • BGK

Będzie lepsza baza, to poprawią się wyniki

  • JL    27 lipca 2010 - 08:58

Uniwersytet Jagielloński i Politechnika Krakowska otrzymają łącznie 9,79 mln zł na polepszenie infrastruktury dydaktycznej.
Uniwersytet dostanie 5,4 mln zł dofinansowania na modernizację infrastruktury dydaktycznej na kierunkach ścisłych i przyrodniczych. Koszty przedsięwzięcia wyniosą 7,7 mln zł.

Pracownie zostaną wyposażone w supernowoczesny sprzęt, a studenci będą mogli zapoznać się z nowoczesnymi technologiami spotykanymi w przemyśle. Nowa aparatura dydaktyczna będzie charakteryzowała się wysokimi standardami technologicznymi oraz innowacyjnymi rozwiązaniami, co pozwoli na dostosowanie kwalifikacji absolwentów do potrzeb nowoczesnej gospodarki.

Uczelnia otrzyma również 1,7 mln zł dotacji na przebudowę, modernizację i wyposażenie infrastruktury dydaktyczno-badawczej w Katedrze Medycyny Sądowej. Koszt przedsięwzięcia szacuje się na 2,5 mln zł.

W pierwszej kolejności przebudowane zostaną pomieszczenia dawnej pracowni histopatologii dzięki czemu powstanie nowoczesna pracownia radiologii tanatologicznej. Zostanie ona wyposażona w tomograf komputerowy, co pozwoli na wdrożenie na uczelni innowacyjnej metody badawczej zwanej wirtopsją.

To pionierskie przedsięwzięcie w Polsce, które daje szansę krakowskiej uczelni na zdobycie statusu lidera tej obiecującej i przyszłościowej metody w naszym kraju. Supernowoczesna technika polega na wirtualnym badaniu zwłok, co pozwala na dokładniejszą analizę struktury kostnej pod kątem ewentualnych obrażeń.

Politechnika dostanie 2,6 mln zł dofinansowania na inwestycje w specjalistyczne urządzenia laboratoryjne Wydziału Inżynierii i Technologii Chemicznej. Przedsięwzięcie pochłonie 4,1 mln zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.