Będzie nowa szkoła podstawowa w Radomiu

  • RadomNews.pl
  • 02-12-2013
  • drukuj
W Radomiu Przy ul. Radomskiego powstanie nowa prywatna szkoła podstawowa. Na ostatniej sesji rady miejskiej radni zgodzili się na 10-letnią dzierżawę działki przy tej ulicy. Obok niej funkcjonuje już prywatne przedszkole.
Będzie nowa szkoła podstawowa w Radomiu

Przy ul. Radomskiego 8 działa już Niepubliczne Przedszkole Integracyjne Słoneczko. Druga siedziba tej placówki mieści się przy ul. Nowofolwarcznej 16a.

Teraz przy ul. Radomskiego 8 ma ruszyć budowa prywatnej szkoły podstawowej. Dyrektorka przedszkola zwróciła się z prośbą o 10-letnią dzierżawę działki. Na ostatniej sesji rady miejskiej radni większością głosów zgodzili się na dzierżawę.

Działka liczy niespełna 5 tys. mkw. Powstanie na niej budynek szkoły, sala gimnastyczna, parking, boisko i infrastruktura techniczna.

Niektórzy radni mieli wątpliwości co do budowy nowej szkoły, zwłaszcza, że ma być ona placówką prywatną. - To chwalebne, że ktoś chce otworzyć u nasz szkołę niepubliczną, ale robi nam konkurencję. Chodzi mi o subwencje oświatowe - mówił na sesji rady miejskiej Marek Szary z ramienia PiS.

Wątpliwości rozwiał wiceprezydent Igor Marszałkiewicz. - Mamy inwestora, który już na tym terenie postawił tam przedszkole. Ten sam inwestor chce wybudować szkołę podstawową. Koszty z dzierżawy to ok. 50 tys. zł rocznie. Ale my jesteśmy zwolnieni z utrzymania tej placówki.

 


KOMENTARZE (7)ZOBACZ WSZYSTKIE

chwalebne ,ale ale co Mareczku subwencje pujda na dziecko nie do waszych kieszenie pijawki!

szkoda slow, 2014-04-28 12:44:34 odpowiedz

Bardzo chciałabym wiedzieć kiedy ta szkoła ruszy i jakie będzie czesne. Może wreszcie będzie sensowna konkurencja dla STO

Matuleńka , 2013-12-12 20:36:50 odpowiedz

Kiedyś jak stały pustostany to Pan Prezydent zapewnial nas rodzicow ze nie mozna znaleźć właściciela a chodziło o bezpieczeństwo naszych dzieci ktore uczęszczają do PSP4 a jak chodzi o pieniądze to odrazu działka nagle należy do miasta jak szybko kłamstwo Prezydenta wyszło na jaw i radnych PiS bo t...o oni tez sie tak wymądrzali.Wstyd Panie Prezydencie jak mozna nas mieszkańców tak kłamać?czyli zawsze nas sie kłamie teraz wiem na kogo mam juz nie głosować !!! rozwiń

Czytelnik, 2013-12-05 16:08:47 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU