PARTNER PORTALU
  • BGK

Będzie ogólnokrajowe referendum ws. reformy oświaty

  • PAP/em    4 stycznia 2017 - 15:03
Będzie ogólnokrajowe referendum ws. reformy oświaty
Według ZNP reforma oświaty to sprawa nie tylko nauczycieli (fot. znp.edu.pl)

• W planach jest organizacja ogólnokrajowego referendum w sprawie reformy oświaty przygotowanej przez szefową MEN Annę Zalewską.
• Prezes Sławomir Broniarz powiedział, że ZNP chce pokazać, że to nie jest sprawa tylko i wyłącznie nauczycieli.
Jak przypomniał, 19 grudnia ZNP zaapelował do prezydenta Andrzeja Dudy o "zawetowanie ustaw wprowadzających reformę edukacji lub zarządzenie ogólnokrajowego referendum w sprawie reformy systemu edukacji".

- Dzisiaj rozmawialiśmy i będziemy rozmawiać o ogólnonarodowym referendum. Zdajemy sobie bowiem sprawę z tego, że edukacja jest najważniejszą dziedziną życia społecznego, (...) motorem napędowym naszej gospodarki, (...) tym, co pozytywnie wyróżnia nas na tle ne tylko krajów europejskich, ale także krajów należących do OECD - powiedział Broniarz otwierając środowe spotkanie związku z przedstawicielami środowisk krytykujących reformę edukacji. Dodał, że związek nie chce, by "nieprzemyślane decyzje, których jedynym powodem jest chciejstwo polityczne zniszczyły polską edukację.

Czytaj też: Reforma edukacji i strajk w oświacie: Referendum w szkołach będzie po feriach

- Stąd też stanowisko ZNP jest następujące: chcemy zorganizować ogólnonarodowe referendum po to, żebyśmy pokazali - także przez tę dezaprobatę, poprzez wymiar statystyczny, poprzez zebranie miliona podpisów - że to nie jest sprawa tylko i wyłącznie nauczycieli, że to nie jest sprawa tylko i wyłącznie pracowników oświaty, że to nie jest sprawa tylko ZNP, ale że to jest sprawa, która powinna jednoczyć jak najszersze kręgi społeczne - zapewniał Broniarz.

Zwrócił się zarazem o wsparcie kampanii referendalnej, zaznaczając, że ma na myśli ugrupowania parlamentarne i pozaparlamentarne, samorządowców, a także m.in. rodziców z ruchu "Rodzice przeciwko reformie edukacji" oraz organizacje skupione w koalicji "Nie dla chaosu w szkole"

W spotkaniu uczestniczą m.in. przedstawiciele PO, Nowoczesnej, Partii Razem, Inicjatywy Polska oraz SLD.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.