PARTNER PORTALU
  • BGK

Będzie Orlik w Szydłowcu?

  • RadomNews.pl    22 lutego 2011 - 19:18
Będzie Orlik w Szydłowcu?

Jeśli wszystko przebiegnie zgodnie z założeniami, latem br. powinny ruszyć prace przy budowie kompleksu boisk sportowych w Szydłowcu. Tym razem "Orlik wyląduje" przy Zespole Szkół im. Jana Pawła II.
Wydział Zagospodarowania Przestrzennego i Inwestycji Urzędu Miejskiego w Szydłowcu przygotowuje dokumentację potrzebną do ubiegania się o dofinansowanie budowy kompleksu boisk sportowych przy Zespole Szkół w Szydłowcu.

Zakres inwestycji będzie obejmował budowę boiska trawiastego do piłki nożnej i boiska wielofunkcyjnego o nawierzchni poliuretanowej, zamontowanie oświetlenia, ogrodzenia i piłkochwytów.

Ministerstwo Sportu oszacowało koszt wybudowania "Orlika" na kwotę 1 milion 69 tysięcy zł. Gmina Szydłowiec na realizację tego zadania może pozyskać dofinansowanie od Ministerstwa Sportu i od Urzędu Marszałkowskiego.

Boisko "Orlik 2012" finansowane jest w jednej trzeciej przez budżet państwa, nie więcej jednak niż w kwocie 333 tysięcy złotych. Tyle samo dokłada Marszałek Województwa, reszta finansowana jest ze środków samorządu, w którym powstaje zespół boisk. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.