Bez korepetycji w szkole ani rusz?

  • PAP/Gazeta Wyborcza
  • 13-05-2014
  • drukuj
- Polska młodzież do matury uczy się krótko, ale intensywnie. I często poza szkołą - prawie połowa bierze płatne korepetycje i zajęcia - wynika z sondażu TNS Polska.
Bez korepetycji w szkole ani rusz?

Z dodatkowych zajęć przed maturą korzysta aż 48 proc. uczniów. Częściej dziewczęta - 55 proc., niż chłopcy - 42 proc. - podaje "Gazeta Wyborcza".

Czytaj też:  Nasze szkoły są bliskie ideału?

52 proc. twierdzi, że na powtórki poświęciło nie dłużej niż 3 miesiące, a 24 proc. szacuje, iż cały rok.

TNS Polska przeprowadził badanie 5 maja na próbie 550 uczniów szkół średnich w ramach akcji społecznej "Projekt: Praca""Gazety Wyborczej" we współpracy z McDonald's, Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Komisją Europejską i firmą Nestle.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Korepetycje to patologia, taka sama jak drugi obieg leczenia. Jak ktoś chce się wyleczyć, to musi za leczenie dodatkowo zapłacić, chociaż już raz za leczenie zapłaciliśmy w ZUS, a za nauczanie w szkołach w postaci podatku. Czy egzaminy zewnętrzne nie są potrzebne głównie korepetytorom? Rzeczywistym ...egzaminem są kompetencje, sprawdzające się na rynku pracy. Czy szkoły przygotowują uczniów do przyszłej wydajnej pracy? Może tylko dają etaty i pracę korepetytorom? Nie nauczyciele są odpowiedzialni za ten chorobliwy stan. rozwiń

w.potega@neostrada.pl, 2014-05-13 10:45:06 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE