PARTNER PORTALU
  • BGK

Bezpieczna E-chmura

  • AZA    9 marca 2011 - 20:03

„Szybuj bezpiecznie w internetowej chmurze” - to wspólna akcja świętokrzyskiego samorządu, policji i oświaty mająca na celu podniesienie bezpieczeństwa dzieci w Internecie.
Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego wspólnie z Komendą Wojewódzką Policji, Świętokrzyskim Kuratorium Oświaty oraz Świętokrzyskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli przeprowadzi akcję „Szybuj bezpiecznie
w internetowej chmurze” – bezpieczny Internet dla uczniów szkół województwa świętokrzyskiego. Podczas dzisiejszego posiedzenia Zarząd Województwa zdecydował  o podpisaniu z partnerami listu intencyjnego w sprawie wspólnego projektu.

Projekt służyć ma propagowaniu wśród uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych zasad bezpiecznego korzystania z Internetu oraz zwiększenie świadomości dzieci w kwestii zagrożeń internetowych oraz konsekwencji łamania prawa w Internecie. Projekt na być realizowany w formie konkursów. Podczas pierwszego z nich sprawdzana będzie wiedza uczniów z zakresu projektu, drugi – będzie się wiązał z przygotowaniem multimedialnej prezentacji.

Do przeprowadzenia akcji, która objąć ma 1, 6 tysiąca uczniów,  Komenda Wojewódzka Policji zaprosiła nie tylko Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego, ale również Świętokrzyski Urząd Wojewódzki, Kuratorium Oświaty w Kielcach oraz Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli.     
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.