PARTNER PORTALU
  • BGK

Bezpiecznie do szkoły

  • www.m-ce24.pl    1 września 2011 - 13:23
Bezpiecznie do szkoły

Wraz z pierwszym szkolnym dzwonkiem ruszyła ogólnopolska akcja "Bezpieczna droga do szkoły".
Na terenie województw całego kraju policjanci drogówki prowadzą działania, mające na celu poprawę bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w rejonie szkół i przedszkoli. Kontrolowane będą również gimbusy i autobusy dowożące najmłodszych do szkół.

Działania te mają na celu propagowanie bezpieczeństwa wśród dzieci i młodzieży oraz uświadomienie zagrożeń, jakie mogą spotkać najmłodszych na drogach.

Policjanci, podczas prelekcji i pogadanek w szkołach, będą uczyć jak unikać zagrożeń, prawidłowo przewozić dziecko w samochodzie, a także jak wyposażyć nasze pociechy, aby mogły bezpiecznie poruszać się po drodze. Stróże prawa będą pomagać i uczyć dzieci prawidłowego przechodzenia przez jezdnię.

Akcja ma także przypominać kierowcom, że opuszczone na dwa miesiące wakacji budynki szkolne od pierwszego dnia września zapełnią się uczniami, którzy bezpiecznie muszą tam dotrzeć, a po zajęciach - wrócić do domu.

Policjanci apelują do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności podczas jazdy w rejonach placówek oświatowych. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.