PARTNER PORTALU
  • BGK

Bezpłatne e-podręczniki dla klas 1-3 już dostępne

  • AW    25 listopada 2015 - 14:57
Bezpłatne e-podręczniki dla klas 1-3 już dostępne

fot.fotolia

Ministerstwo Edukacji Narodowej przyjęło komplet e-podręczników dla klas 1-3, przygotowany przez spółke Grupa Edukacyjna. Zaawansowany e-podręcznik do edukacji wczesnoszkolnej powstawał przez 3 lata.
Jak podaje Jarosław Rybus, rzecznik prasowy Grupy Edukacyjnej, materiał interaktywny, zawierający m.in. ćwiczenia, filmy, nagrania, otrzymał pozytywne recenzje ekspertów MEN, jest zgodny z podstawą programową i może być wykorzystywany w szkołach podstawowych.

Nauka przez zabawę

E-podręcznik pt. „Zgrzyciaki” – to przykład wykorzystania metody nauki przez zabawę. Zaprasza on dzieci do dwóch światów – fantastycznego i realnego. Pierwszy zamieszkują Zgrzyciaki, istoty tajemnicze i nie przez wszystkich widziane. Dzieci poznają Animę, Erona, Figa oraz Profesora Zgrzyta.

Drugi świat jest realny i zamieszkują go ludzie, między innymi Julka i Kuba, bliźniaki, które rozpoczynają naukę w pierwszej klasie. Kolorowe postaci nawiązują do świata bajek i gier, a interaktywne ćwiczenia osadzone są w historii przygód sympatycznego rodzeństwa, rówieśników pierwszaków (więcej o fabule e-podręcznika na stronie www.zgrzyciaki.pl ). Przygotowane przez Grupę Edukacyjną materiały są kopalnią wiedzy i inspiracji. E-podręcznik zawiera m.in. 495 dziennych zajęć edukacyjnych (165 na każdy rok nauki), 900 kart pracy, 700 ćwiczeń interaktywnych, 1200 zdjęć, ok. 250 tekstów literackich, ok. 80 filmów i animacji edukacyjnych.

– Odważnie wkroczyliśmy w świat cyfrowej szkoły. Cieszymy się, że nasze kompetencje w opracowywaniu podręczników zostały docenione i dostrzeżone przez MEN. Jako jedyny wydawca bierzemy udział w projekcie e-podręczniki – mówi Seweryn Kubicki, prezes Grupy Edukacyjnej, właściciela marki wydawnictwa MAC Edukacja. – Pierwszaki w całej Polsce z entuzjazmem przyjęły bohaterów e-podręcznika, z którymi odwiedziliśmy wiele szkół podstawowych. To cieszy i pokazuje, że stworzona przez nas fabuła osadzona w nowoczesnym, interaktywnym środowisku odpowiada potrzebom współczesnego dziecka.

- E-podręcznik dla klas 1-3 to bogaty zbiór multimedialnych materiałów, dzięki którym zajęcia mogą jeszcze bardziej angażować najmłodszych - mówi Angelika Wiśniewska, ekspert w zakresie edukacji wczesnoszkolnej w Ośrodku Rozwoju Edukacji, jednostce organizacyjnej podległej MEN. – Dzisiejsze pokolenie uczniów codziennie korzysta z nowych technologii, Internetu. Dzięki e-podręcznikowi nowoczesna edukacja na dobre zagości w szkole.

Nie tylko internet

E-podręcznik jest bezpłatny. Aby z niego korzystać, wystarczy na przykład tablica interaktywna, komputer lub tablet oraz Internet. Tam, gdzie dostęp do niego jest niemożliwy, nauczyciel z uczniami może korzystać z tzw. wersji offline, czyli instalowanej na komputerze aplikacji.

Szkolenia dla nauczycieli 

E-podręcznik niosą też zmianę dla nauczycieli. Specjalnie dla nauczycieli Grupa Edukacyjna organizuje szereg spotkań informacyjno-wdrożeniowych i szkoleń z e-podręcznika, także w internetowej formie. Już w czwartek, 26 listopada o godz. 17 na stronie www.ekonferencje.mac.pl odbędzie się wirtualne spotkanie z Edytą Kraską, koordynatorem projektu „E-podręczniki do edukacji wczesnoszkolnej”.

Ekspert przedstawi nauczycielom w przystępny sposób możliwości e-podręcznika, zasady pracy z materiałami interaktywnymi. Udział w e-konferencji jest bezpłatny i jest udokumentowany imiennym certyfikatem dla nauczyciela.

E-podręczniki do edukacji wczesnoszkolnej są częścią projektu Cyfrowa Szkoła - „E-podręczniki do kształcenia ogólnego” - realizowanego przez Ośrodek Edukacji Narodowej i finansowego ze środków UE.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.