PARTNER PORTALU
  • BGK

Bezpłatne szkolenia dla urzędników o OZE

  • AW    3 lipca 2013 - 16:00

Do 19 lipca pracownicy administracji samorządowej mogą zgłaszać się na bezpłatne szkolenia na temat inwestycji wykorzystujących odnawialne źródła energii. Cykl szkoleń w systemie e-learningu może ułatwić gminom i powiatom pozyskiwanie inwestorów.
Cykl szkoleń w systemie e-learningu organizuje Green Cross Poland – polski oddział Międzynarodowego Zielonego Krzyża.

Jak informują organizatorzy, szkolenia przygotowane przy udziale ekspertów z zakresu energii odnawialnej mają na celu przybliżenie urzędnikom tematu inwestycji w OZE pod kątem legislacyjnym, społecznym i technologicznym. W programie kursu znajdują się m.in. elementy planowania przestrzennego, prawa budowlanego i energetycznego czy finansowania zielonych inwestycji. Uczestnicy poznają także gospodarcze i społeczne aspekty inwestycji wykorzystujących źródła odnawialne oraz kwestie środowiskowe związane z lokalizacją tego typu projektów.

Zakres tematyczny szkoleń powinien zainteresować urzędników zajmujących się wydawaniem decyzji lokalizacyjnych, pozwoleń na budowę i odpowiadających za pozyskiwanie inwestorów w regionie, jak również dla samych szefów jednostek samorządu terytorialnego i radnych gminnych.

Szkolenia organizowane są w wygodnej dla uczestników  formie  - system platformy e-learningowej umożliwia zdobywanie wiedzy o dowolnej porze, uniezależniając kursantów od uciążliwych dojazdów do centrum szkoleniowego.

Do tej pory w szkoleniach wzięło udział ponad 100 pracowników samorządowych. Patronat honorowy nad projektem funkcjonującym pod nazwą „Green Communities” objął Minister Środowiska Marcin Korolec. Partnerem merytorycznym projektu jest Polska Izba Gospodarcza Energii Odnawialnej PIGEO. Rejestracja uczestników odbywa się na stronie internetowej www.greencommunities.pl. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (1)

  • Krzysiek - fan OZE, 2014-12-18 15:19:48

    Uważam, że to śietny pomysł z tymi szkoleniami tym bardziej, że jest to przyszłość. Dzięki tej technologi możemy uniezależnić sie energetycznie nie tylko jako Państwo ale jako jednostki. Strasznie polecam zgłębiabnie wiedzy. Ze szkoleń które mogę polecić, a byłem na dobrych parunastu (najlepsza firm...a lioned.pl) to jedna firma a właściwie ludzie w niej pracujący mnie kupili swoją konkretnością i wiedzą na temat. adres lioneg.pl  rozwiń