PARTNER PORTALU
  • BGK

Bezpłatne wycieczki po Poznaniu

  • PAP    5 maja 2011 - 12:35
Bezpłatne wycieczki po Poznaniu

33 bezpłatne wycieczki tematyczne, rodzinne i akademickie po Poznaniu przygotowało Centrum Turystyki Kulturowej TRAKT. Pierwsza wyruszy w sobotę spod pręgieża na Starym Rynku.
„Po raz kolejny organizujemy cykl bezpłatnych wycieczek, w których udział może wziąć każdy, kto chce zgłębić 1000-letnie poznańskie tajemnice. Cykl spotkań z przewodnikiem rozpoczyna się 7 maja i będzie trwał do 2 października” – poinformował Bartosz Małolepszy z Centrum Turystyki Kulturowej TRAKT.

Co tydzień w niedzielę i w co drugą sobotę turyści będą mogli bezpłatnie z przewodnikiem zwiedzać atrakcje Poznania. Przygotowano cztery typy wycieczek.

Wycieczki tematyczne nawiązywać będą do aktualnie organizowanych w mieście imprez kulturalnych. Uczestnicy wycieczek przejdą m.in. śladami poznańskich Bambrów, Żydów, Henryka Wieniawskiego i Napoleona Bonaparte.

Przy tej okazji można będzie zwiedzić wnętrza wielu atrakcyjnych obiektów. Wycieczki rodzinne to prezentacja najważniejszych obszarów Traktu Królewsko-Cesarskiego w Poznaniu pokazana przez pryzmat zabawy, legend i zagadek.

To oferta dla rodzin z dziećmi, które w niestandardowy sposób chcą spędzić wolny czas. „Cykl tych wycieczek adresowany jest właśnie do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Pokażemy nieznany Poznań.

Nie będzie natłoku dat, nazwisk. Chcemy dobrze się bawić: trochę pogramy, trochę się poprzebieramy, będzie też trochę zagadek” – powiedział Małolepszy.

Wycieczki w ramach programu „Vivat Academia!” – związane są z 400-leciem tradycji akademickich Poznania. W 1611 r. Król Zygmunt III Waza wydał edykt podnoszący kolegium jezuickie do rangi uniwersytetu. Te wycieczki będą inscenizowane w przestrzeniach związanych z akademickością Poznania; będą prezentowane krótkie scenki rodzajowe przypominające dawne studenckie czasy.

Co dwa tygodnie w soboty wieczorem będą organizowane godzinne wycieczki oprowadzana przez parę królewską (przebrani przewodnicy), która zaproponuje spacer śladami władców na Starym Mieście.

Organizatorem przechadzek jest Miejska Instytucja Kultury – Centrum Turystyki Kulturowej TRAKT, które koordynuje imprezy kulturalne w ramach istniejącego Traktu Cesarsko-Królewskiego, obejmującego najważniejsze zabytki Poznania.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.