PARTNER PORTALU
  • BGK

Białostocki projekt sieci szkół z pozytywną oceną kuratora: "Modelowy projekt, wzór dla innych gmin"

  • JS    8 marca 2017 - 21:42
Białostocki projekt sieci szkół z pozytywną oceną kuratora: "Modelowy projekt, wzór dla innych gmin"
27 marca 2017 roku odbędzie się sesja Rady Miasta Białystok, podczas której radni podejmą prace nad uchwałą w sprawie dostosowania sieci szkół w Białymstoku do nowego ustroju szkolnego (fot.pixabay.com)

Podlaski Kurator Oświaty pozytywnie zaopiniował przygotowane przez miasto Białystok uchwały w sprawie projektu dostosowania sieci szkół podstawowych i gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych i specjalnych do nowego ustroju szkolnego.
Podlaski Kurator Oświaty stwierdził, że uchwały są zgodne z prawem oraz zapewniają możliwość realizacji obowiązku szkolnego i obowiązku nauki przez dzieci i młodzież zamieszkałe na terenie Białegostoku. Jedyna zmiana, jaką należy wprowadzić do uchwał „sieciowych”, dotyczy siedziby X LO w Białymstoku. Podlaski Kurator Oświaty wskazał, że należy uwzględnić obecną siedzibę X Liceum Ogólnokształcącego w Białymstoku przy ul. Antoniuk Fabryczny 1. Opinia Kuratora jest wiążąca i nie służy od niej zażalenie.

– Z przekazanych nam informacji wynika, że uchwały przygotowane przez samorząd Białegostoku są wręcz modelowymi i mogą stanowić wzór dla innych gmin z terenu województwa podlaskiego – mówi zastępca prezydenta Białegostoku Rafał Rudnicki.

27 marca 2017 roku odbędzie się sesja Rady Miasta Białystok, podczas której radni podejmą prace nad uchwałą w sprawie dostosowania sieci szkół w Białymstoku do nowego ustroju szkolnego. Po podjęciu uchwały we wszystkich placówkach oświatowych rozpocznie się przygotowanie organizacji nowego roku szkolnego. W tym momencie szczególnie ważna będzie współpraca wszystkich środowisk szkolnych na rzecz zagospodarowania potencjału kadrowego i materialnego w taki sposób, aby w optymalnym stopniu wykorzystać posiadane zasoby. Wszelkie działania podejmowane przez samorząd są ukierunkowane na zaspokojenie potrzeb dzieci i młodzieży w zakresie edukacji, wychowania i poczucia bezpieczeństwa.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.