PARTNER PORTALU
  • BGK

Białystok: Większe przedszkole na Antoniuku

  • bad    31 marca 2018 - 17:59
Białystok: Większe przedszkole na Antoniuku
Przedszkole Samorządowe nr 31 w Białymstoku zostanie rozbudowane. Fot. bialystok.pl

Przedszkole Samorządowe nr 31 w Białymstoku zostanie rozbudowane. Z placówki przy ul. Świętokrzyskiej będzie mogło korzystać więcej dzieci. Powstaną w nim dwa nowe oddziały. Miasto właśnie rozstrzygnęło przetarg na realizację tej inwestycji.
Wykonawca zajmie się rozbudową przedszkola przy ul. Świętokrzyskiej 4 oraz zagospodarowaniem terenu. Najpierw zostanie rozebrany budynek gospodarczy z łącznikiem. W dobudowanej części budynku, na parterze i piętrze, powstaną dwa oddziały przedszkolne, sanitariaty i leżakownia.

Zostanie wybudowane drugie wejście do przedszkola i klatka schodowa z windą przystosowaną do przewozu osób niepełnosprawnych. Powstaną dodatkowe pomieszczenia porządkowe, a w podpiwniczeniu – socjalne i kuchenne.

– W bliskiej okolicy przedszkola przy ul. Świętokrzyskiej zostały wybudowane nowe bloki, przybyło tam mieszkańców. Dlatego rozbudowa tej placówki jest bardzo ważna i potrzebna białostoczanom – powiedział zastępca prezydenta Adam Poliński.

Realizacją tego przedsięwzięcia zajmie się Przedsiębiorstwo Budowlano-Usługowe „BIRKBUD” Andrzej Biruk i Wspólnicy Sp. J. Koszt to ok. 4,1 mln zł. Całość ma być gotowa w ciągu 7 miesięcy od podpisania umowy. Nowe oddziały powinny zostać oddane do użytku na przełomie 2018/2019 roku.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.