PARTNER PORTALU
  • BGK

Biedą powieje w urzędzie pracy

  • Przegląd prasy/Gazeta Krakowska    21 marca 2011 - 06:29
Biedą powieje w urzędzie pracy

Zaledwie 10 milionów dostanie w tym roku Grodzki Urząd Pracy w Krakowie na aktywizację osób bezrobotnych. To aż 13 mln zł mniej w porównaniu z rokiem ubiegłym.
Rządowe badania wykazały jednak, że kursy zawodowe niewiele dają – informuje „Gazeta Krakowska”. Osoby biorące w nich udział wcale nie znajdują pracy szybciej.

Z raportu przygotowanego dla Ministerstwa Rozwoju Regionalnego wynika, że szkolenia zawodowe nie tylko nie skracają czasu poszukiwania pracy, ale wręcz przeciwnie, wydłużają go o ponad miesiąc. Osoba biorąca udział w projekcie jest mniej aktywna.

W zeszłym roku z kursów i szkoleń grupowych grodzkiego urzędu pracy skorzystało ok. 2 tys. bezrobotnych, z indywidualnych – 130 osób. Aż 36 proc. wykreśliło się z rejestrów. Nie mieli oni jednak obowiązku dostarczenia umowy o pracę.

Według krakowskich urzędników podważanie zasadności szkoleń można porównać do zwątpienia w sens edukacji. Twierdzą, że ministerstwo nie ma pieniędzy i szuka różnych wymówek, by uzasadnić swoją decyzję. Tymczasem opinie osób korzystających z pomocy urzędu pracy potwierdzają wyniki badań – podaje „Gazeta Krakowska”.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • bezrobotna, 2011-03-21 09:36:52

    A ja myslalam, że to tylko takie puste gadanie, a jednak nie...