PARTNER PORTALU
  • BGK

Biedniejsi uczniowie dostają gorszy obiad

  • PAP    19 września 2012 - 15:13
Biedniejsi uczniowie dostają gorszy obiad

SLD chce, by minister edukacji przedstawiła podczas najbliższego posiedzenia Sejmu informację na temat sytuacji w szkołach w Policach (Zachodniopomorskie), gdzie dzieciom wydawane są dwa rodzaje obiadów; te tańsze otrzymują uczniowie będący pod opieką Ośrodka Pomocy Społecznej.
"To skandal, (...) (w Policach) dzieci dzielone są na biedniejsze i bogatsze, te lepsze i gorsze" - mówił na środowej konferencji prasowej w Sejmie rzecznik SLD Dariusz Joński.

Czytaj też: Podrożeją obiady w szkolnych stołówkach

Jego zdaniem na sytuację w polickich szkołach powinna natychmiast zareagować minister edukacji Krystyna Szumilas oraz kurator oświaty.

O sprawie informowały w ostatnich dniach media. Według tych informacji w szkołach w Policach od początku września serwowane są dwa rodzaje obiadów - inne jedzą podopieczni Ośrodka Pomocy Społecznej, a inne ci, których rodzice sami płacą za posiłki.

Czytaj też: Brutalna prawda: samorządom ze szkolnymi stołówkami chodzi wyłącznie o pieniądze

Joński podkreślał, że te dzieci, które są pod opieką OPS dostają obiady za 4,90 zł, "a te bogatsze, za które płacą rodzice, dostają obiady za 8,50 zł".

"Dlatego klub SLD będzie domagał się, by odpowiednia informacja rządu w tej sprawie pojawiła się na najbliższym posiedzeniu Sejmu" - oświadczył rzecznik SLD. Jak mówił, informacja powinna zostać poszerzona o to, "co dzieje się w całej Polsce, bo dochodzą do nas informacje, że do takich incydentów dochodzi w innych miejscach w Polsce".

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.