Błąd matematyczny w rozporządzeniu MEN

  • Przegląd prasy/Rzeczpospolita
  • 12-11-2012
  • drukuj
W projekcie rozporządzenia MEN, które pozwoli rozdzielić wśród samorządów 450 mln zł na pokrycie skutków podniesienia składki rentowej jest błąd matematyczny.
Błąd matematyczny w rozporządzeniu MEN

Według resortu nauki i szkolnictwa wyższego, wzór, według którego ustalana będzie kwota korygująca dla poszczególnych jednostek samorządu terytorialnego, jest niezrozumiały i jest wątpliwe dokonanie na jego podstawie podziału kwoty korygującej - informuje Rzeczpospolita".

Czytaj też: Podział rezerwy subwencji oświatowej dyskryminuje samorządy

Matematyczną wpadkę MEN zauważyli też lekarze z Federacji Związków Pracowników Ochrony Zdrowia Porozumienie Zielonogórskie, którzy w ramach konsultacji społecznych opiniowali projekt MEN.

Czytaj też: Podział subwencji nie może być bublem prawnym

Napisali w swojej opinii: „Zaproponowany wzór matematyczny jest błędnie zapisany. Nie powoduje on żadnych wyliczeń, a jedynie jest zapisem powtarzanym po kolejnych znakach równości" - informuje „Rzeczpospolita".

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Tzw algorytmy to specjalność wielu urzędników szczebla centralnego wszystkich Rządów. Za to Ci "specjaliści" są "wieczni". Inny wspaniały algorytm to ten, kt, który wylicza środki w NFZ dla regionalnych FZ.

apologeta, 2012-11-12 15:28:22 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE