Błąd matematyczny w rozporządzeniu MEN

  • Przegląd prasy/Rzeczpospolita
  • 12-11-2012
  • drukuj
W projekcie rozporządzenia MEN, które pozwoli rozdzielić wśród samorządów 450 mln zł na pokrycie skutków podniesienia składki rentowej jest błąd matematyczny.
Błąd matematyczny w rozporządzeniu MEN

Według resortu nauki i szkolnictwa wyższego, wzór, według którego ustalana będzie kwota korygująca dla poszczególnych jednostek samorządu terytorialnego, jest niezrozumiały i jest wątpliwe dokonanie na jego podstawie podziału kwoty korygującej - informuje Rzeczpospolita".

Czytaj też: Podział rezerwy subwencji oświatowej dyskryminuje samorządy

Matematyczną wpadkę MEN zauważyli też lekarze z Federacji Związków Pracowników Ochrony Zdrowia Porozumienie Zielonogórskie, którzy w ramach konsultacji społecznych opiniowali projekt MEN.

Czytaj też: Podział subwencji nie może być bublem prawnym

Napisali w swojej opinii: „Zaproponowany wzór matematyczny jest błędnie zapisany. Nie powoduje on żadnych wyliczeń, a jedynie jest zapisem powtarzanym po kolejnych znakach równości" - informuje „Rzeczpospolita".

 

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Tzw algorytmy to specjalność wielu urzędników szczebla centralnego wszystkich Rządów. Za to Ci "specjaliści" są "wieczni". Inny wspaniały algorytm to ten, kt, który wylicza środki w NFZ dla regionalnych FZ.

apologeta, 2012-11-12 15:28:22 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU