PARTNER PORTALU
  • BGK

Blisko 10 tys. opolskich uczniów dostanie wyprawkę szkolną

  • PAP    2 lipca 2013 - 12:25
Blisko 10 tys. opolskich uczniów dostanie wyprawkę szkolną

Prawie 10 tys. uczniów, w tym ponad 2,3 tys. uczniów niepełnosprawnych z woj. opolskiego, jest uprawnionych do udziału w tegorocznym programie rządowym "Wyprawka szkolna" - wynika z danych opolskiego kuratorium oświaty.
Jak podała rzecznik opolskiego kuratorium oświaty Teodozja Świderska szacunkowa liczba uczniów, którzy mają zostać objęci tym programem w roku szkolnym 2013/2014, to 9 886 - w tym 2 306 uczniów niepełnosprawnych. Dane te ustalono na podstawie informacji gmin z woj. opolskiego. "Wyprawka szkolna" to program służący wyrównywaniu szans edukacyjnych uczniów pochodzących z rodzin o niskim statusie ekonomicznym oraz uczniów niepełnosprawnych. Polega na udzieleniu dofinansowania do zakupu podręczników.

W roku szkolnym 2013/2014 kwoty tego dofinansowania wynosić będą od 225 zł do 770 zł. Najwyższe stawki przeznaczone będą na pomoc w zakupie podręczników czy materiałów dydaktycznych dla uczniów niepełnosprawnych i upośledzonych korzystających z podręczników przeznaczonych do kształcenia specjalnego.

Programem "Wyprawka szkolna" mają być objęci uczniowie klas I-III szkoły podstawowej, klasy V szkoły podstawowej oraz klasy II szkoły ponadgimnazjalnej, w tym odpowiednich klas szkół artystycznych. Dodatkowo zapewnione ma być dofinansowania do podręczników uczniom z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego na każdym etapie edukacyjnym. Projekt ten został skierowany do uzgodnień międzyresortowych i konsultacji społecznych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.