PARTNER PORTALU
  • BGK

Blisko 5 tys. przetargów edukacyjno-szkoleniowych w I półroczu 2012 r.

  • AW    26 października 2012 - 18:58
Blisko 5 tys. przetargów edukacyjno-szkoleniowych w I półroczu 2012 r.

W pierwszym półroczu 2012 roku największą ilość zamówień publicznych w branży edukacyjno-szkoleniowej rozstrzygnięto w województwie mazowieckim. Jak wypadły inne województwa?
Serwis www.targetmarketing.pl we współpracy z Instytutem Inwestycyjno - Przetargowym www.pressinfo.pl przygotował raport (publikujemy go poniżej w dziale Multimedia) podsumowujący rozstrzygnięcia przetargów w branży edukacyjno - szkoleniowej opublikowanych w pierwszym półroczu 2012 roku.

Specjaliści przeanalizowali 4878 wyników postępowań przetargowych. Raport ten jest efektem szczegółowej analizy przetargów publikowanych na stronach Biuletynu Zamówień Publicznych oraz Suplementu do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej.

W pierwszym półroczu 2012 roku największą ilość zamówień publicznych rozstrzygnięto w województwie mazowieckim – 821. Wynik ten stanowi 17% wszystkich ogłoszonych wyników.

Kolejne województwa w zestawieniu to: małopolskie – 711 (15%) i kujawsko-pomorskie – 601 przetargów (12%). Najmniej wyników postępowań związanych z branżą edukacyjno - szkoleniową ogłoszono w województwie lubuskim, bo zaledwie 70 (1%).

Spośród wyników przetargów o najwyższej w sumie wartości ponownie na miejscu pierwszym znajduje się województwo mazowieckie z kwotą wielkości 107 344 563 zł Tuż za nim miejsce drugie okupuje małopolskie a kwota widoczna obok to 22 586 339 zł Miejsce trzecie zajmuje śląskie z kwotą 21 702 362 zł. Najniższą wartość miały przetargi w województwie lubuskim.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


MultimediaREKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • Ewa-SmartMedia, 2012-10-30 08:27:04

    To jednak ciągle za mało... polskie szkoły wciąż potrzebują zastrzyku, głównie finansowego, na wzbogacenie swojej działalności. Niestety często z braków środków placówki nie mogą w pełni korzystać z dobrodziejstw techniki, i tak np tablice interaktywne stanowią "element zasłyszany", a nie ...część składową praktyki dydaktycznej. Okazuje się, że nawet wprowadzenie dziennika lekcyjnego w wersji elektronicznej nie jest rozwiązaniem często stosowanym... A szkoda, bo z doświadczeń szkół, już korzystających z takich rozwiązań, nowinki techniczne skutecznie usprawniają efektywność nauczania, uczenia się oraz jakość pracy placówki edukacyjnej w całości.  rozwiń