PARTNER PORTALU
  • BGK

Blogi w konkursie ukażą rozwój Polski

  • JK    8 czerwca 2011 - 14:33
Blogi w konkursie ukażą rozwój Polski

Rusza ogólnopolski konkurs dla uczniów na poprowadzenie multimedialnego bloga, ukazującego rozwój Polski.
Konkurs realizowany jest przez Fundację Think! w ramach projektu „Fundusze dla Polski - Blogowa Mapa Przemian". Rusza ogólnopolski konkurs skierowany do uczniów na poprowadzenie multimedialnego bloga ukazującego rozwój Polski dzięki finansowemu wsparciu z Funduszy Europejskich. Liczyć się będą posty ukazujące zachodzące zmiany, interesujące materiały audiowizualne, jak również popularność bloga w lokalnej społeczności.

Czytaj też: Promocja polskiej prezydencji w Internecie

Konkurs skierowany jest do uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski. Ich zadaniem będzie poprowadzenie przez minimum miesiąc bloga ukazującego wpływ środków unijnych na rozwój ich miejscowości, regionu, Polski. Młodzież, wcielając się w role dziennikarzy i fotoreporterów, nawiąże współpracę z instytucjami samorządowymi, kulturalnymi oraz innymi podmiotami, które korzystają ze wsparcia unijnego i zaprezentują w swoim serwisie realizowane i finansowane ze środków unijnych projekty. Linki do uczniowskich blogów zostaną umieszczone na interaktywnej „Blogowej Mapie Przemian". Razem z uczniem wygrywa także nauczyciel. Na najlepszych czekają nagrody o łącznej wartości niemal 25 tysięcy złotych.

- Współczesna młodzież doskonale posługuje się narzędziami cyfrowymi i nieustannie korzysta z różnych serwisów społecznościowych. Uczniowie chętnie przygotowują filmy, prezentacje, zdjęcia, korzystając z telefonów komórkowych, aparatów cyfrowych i kamer. Potrafią komunikować się z wykorzystaniem narzędzi blogowych. Zależy nam, by młodzi ludzie łączyli swoje umiejętności w posługiwaniu się nowoczesnymi technologiami ze zdobywaniem wiedzy i kreowaniem ciekawych zasobów w sieci. Blogi o zmianach, jakie zaszły w Polsce przez ostatnie lata pod wpływem Funduszy Europejskich mogą stać się doskonałą interaktywną kroniką naszych czasów - mówi Dariusz Danilewicz, prezes Fundacji Think!

Termin zgłaszania blogów upływa 6 listopada 2011r. Regulamin konkursu oraz szczegółowe zasady i opis nagród znajdują się w serwisie www.mapaprzemian.pl oraz www.think.org.pl.

Czytaj też: Serwis o Polsce w slangu młodzieżowym

Do projektu zostaną zaproszone szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne. Nauczyciele z 450 placówek otrzymają zestaw scenariuszy zajęć na temat Funduszy Europejskich. Ich zadaniem będzie przeprowadzenie lekcji, które dostarczą wiedzy i zainspirują młodzież do prowadzenia blogów. Nauczyciele otrzymają certyfikat potwierdzający udział w projekcie, a w przypadku, gdy blog ich uczniów zostanie nagrodzony lub wyróżniony - również nagrodę pieniężną.

Konkurs jest realizowany przy współfinansowaniu ze środków Unii Europejskiej przyznanych w ramach „Konkursu dotacji na przeprowadzenie działań informacyjno - promocyjnych dotyczących Funduszy Europejskich" ogłoszonego przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego.


 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • Lenin, 2011-06-08 14:38:18

    konkurs z odgórnie założoną tezą... Pranie mózgu i tyle.