Blokada oddawania szkół w prywatne ręce

  • Przegląd prasy/Dziennik Gazeta Prawna
  • 14-03-2013
  • drukuj
Związek Nauczycielstwa Polskiego przy pomocy Trybunału Konstytucyjnego chce zablokować przekazywanie szkół w prywatne ręce.
Blokada oddawania szkół w prywatne ręce

Niektóre samorządy chcą uniknąć „rozwiązania ostatecznego" i powierzają prowadzenie zamykanych szkolnych placówek prywatnym podmiotom, np. stowarzyszeniom rodziców, albo przekazują gminnym spółkom - informuje „Dziennik Gazeta Prawna".

Takie działania samorządów nie mają większego znaczenia dla rodziców i samych uczniów, ale dla nauczycieli to prawdziwa katastrofa. Nie mogą bowiem już korzystać z przywilejów zagwarantowanych w Karcie.

W efekcie muszą pracować dłużej niż 18 godzin tygodniowo i często za niższe wynagrodzenie. Dodatkowo bez dłuższych urlopów i rocznych przerw zdrowotnych.

Związek Nauczycielstwa Polskiego nie zgadza się na takie praktyki. Dlatego sięgnął po ostateczną broń i złożył wniosek do Trybunału Konstytucyjnego - pisze „Dziennik Gazeta Prawna".

 


KOMENTARZE (6)ZOBACZ WSZYSTKIE

pilo podałeś opis przyszlości pod rządami Związku Nauczycielstwa Polskiego.
Żaden budżet nie jest z gumy, jak bedziemy zatrudniać nauczycieli i płacić im za 18 godzin tygodzniowo 2 x średnia krajowa, to w przeliczeniu na normalna prace robi się 4-5 srednich krajowych NA GODZINĘ - TO NIE STARC
...ZY NA INFRASTRUKTURĘ, OGRZEWANIA ITP.
rozwiń

777, 2013-03-15 09:22:22 odpowiedz

Może niech szkoły jak szpitale będą spólkami z o.o. rady rodziców, radami nadzorczymi tych spóółek kapitałowych a rodzicom na święta dywidendy wypłacać. Zimą uczyć można na sali gimnatycznej (jeden nauczyciel i jedna dmuchawa wystarczy na kilkaset osób, wzmacniacz pielgrzymkowy ksiądz z zakrystii pr...zyniesie) a laem w parku W klasach początkowych funkcję nauczycielka może spełniać wożna (przecież do stu zliczy) a w-f powierzyć palaczowi. Stołówka w MOPSIE, świetlica w MPIMKU a praca w przyszłości u bauera przy szparagach. rozwiń

pllo, 2013-03-15 08:43:57 odpowiedz

Związek Nauczycielstwa Polskiego to postkomunistyczna agentura KGB.
Zlikwidowac zakazać dziełalności - działa na szkode Polskiej Racji Stanu.

antykomuch, 2013-03-15 08:25:08 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU