PARTNER PORTALU
  • BGK

Brakuje nauczycieli przedmiotów zawodowych

  • PAP/Gazeta Wyborcza    20 września 2012 - 06:38
Brakuje nauczycieli przedmiotów zawodowych

Bydgoszcz ma problem. Miasto ma 500 nauczycieli przedmiotów zawodowych, z czego ponad jedna dziesiąta to emeryci .
"Byłam jedyną osobą na roku, która zdecydowała się uczyć" - mówi dla "Gazety Wyborczej" Anna Andrzejewska, która właśnie skończyła elektronikę i telekomunikację na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym w Bydgoszczy.

Wydział edukacji chce przekwalifikować fizyków, matematyków i chemików. Zamierza zapłacić im za studia podyplomowe, dzięki którym zdobędą nowe kwalifikacje, np. do nauczania mechaniki, albo elektroniki. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (2)

  • podpisałem, 2012-09-20 21:48:59

    Jeszcze kilka lat władzy obecnych samorządowców i nauczyciel będzie gatunkiem rzadkim (ale nie pod ochroną). Taniocha i jeszcze raz taniocha, bez oglądania się na opłakane skutki dla społeczeństwa!
  • Obywatel, 2012-09-20 15:35:39

    No i po co w Polsce nauczyciele? Mamy być przecież narodem do łopaty. Taka jest przecież polityka obecnego rządu. Pensje są już głodowe, ludzie są nauczycielami tylko dlatego że mają jakieś idee, ale jak widać jest ich coraz mniej. Samymi ideami nie wyżywi się rodziny. Ciekawe jeszcze jakimi nauczyc...ielami będą ci po przekwalifikowaniu? Mający pewnie po trzy etaty bo z jednego nie wyżyją. Śmieszny ten kraj POLSKA! Głupi wyborcy wybierają głupich rzadzących.  rozwiń