PARTNER PORTALU
  • BGK

Broniarz: Likwidacja gimnazjum wynika z sentymentu do 8-letniej podstawówki

  • Parlamentarny.pl    3 listopada 2016 - 10:35
Broniarz: Likwidacja gimnazjum wynika z sentymentu do 8-letniej podstawówki
Pogorszyły się stosunki między środowiskiem nauczycielskim a MEN - mówi Broniarz (fot.youtube)

• Sławomir Broniarz podkreśla, że jest gotowy rozmawiać o polskiej szkole z każdym. Co więcej, jeśli tylko PiS go poprosi, będzie mówił o edukacji na kongresie tej partii.
• Likwidację gimnazjów Broniarz opiera o sentymentalne podejście Polaków do systemu 8-letniej podstawówki.
• Mówił też o możliwych zwolnieniach członków ZNP, po tym jak reforma wejdzie w życie.
Przewodniczący Związku Nauczycielstwa Polskiego (ZNP) Sławomir Broniarz był gościem porannej rozmowy w RMF FM. Ponieważ na dniach do Sejmu ma trafić projekt reformy edukacji MEN, krytyka tego rozwiązania zdominowała rozmowę.

- Pierwszym elementem, który rozpoczął spór z MEN były tzw. godziny karciane - relacjonował Broniarz, kiedy pogorszyły się stosunki między środowiskiem nauczycielskim a MEN. - To były dodatkowe godziny, które MEN zlikwidowało.

Czytaj też: Karta nauczyciela: Godziny karciane zniknęły, biurokracji nie ubyło

- Na kongresie PiS też mogę się wypowiedzieć o edukacji - powiedział Broniarz, zaznaczając że PiS musi tylko wystosować zaproszenie.

To jak to jest z tym gimnazjum? Zdania są podzielone

Działacz dotknął też najistotniejszego elementu proponowanej reformy edukacji, którym jest likwidacja gimnazjów i związane z tym obawy.

Zapytany o to, dlaczego wśród rodziców istnieje tak wielka rozbieżność między zwolennikami i przeciwnikami wygaszenia szkoły gimnazjalnej mówił: - Zwracam uwagę, że niekoniecznie rodzice wiedzą, jaka jest istota edukacji. Wielu rodziców chce pójść na skróty; wiele z nich pewnie by nie chciało nawet wysłać dziecka do szkoły. - Broniarz przekonywał, że nawet jeśli 50 proc. Polaków chce likwidacji gimnazjów to "żyją mediami".

Więcej czytaj na Parlamentarny.pl

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • Ryszard, 2016-11-03 18:03:48

    Reforma to sentyment do PRL, a jak duży to widać w PiS. Państwo i Socjalizm.