Broniarz: Likwidacja gimnazjum wynika z sentymentu do 8-letniej podstawówki

• Sławomir Broniarz podkreśla, że jest gotowy rozmawiać o polskiej szkole z każdym. Co więcej, jeśli tylko PiS go poprosi, będzie mówił o edukacji na kongresie tej partii.
• Likwidację gimnazjów Broniarz opiera o sentymentalne podejście Polaków do systemu 8-letniej podstawówki.
• Mówił też o możliwych zwolnieniach członków ZNP, po tym jak reforma wejdzie w życie.
Broniarz: Likwidacja gimnazjum wynika z sentymentu do 8-letniej podstawówki
Pogorszyły się stosunki między środowiskiem nauczycielskim a MEN - mówi Broniarz (fot.youtube)

Przewodniczący Związku Nauczycielstwa Polskiego (ZNP) Sławomir Broniarz był gościem porannej rozmowy w RMF FM. Ponieważ na dniach do Sejmu ma trafić projekt reformy edukacji MEN, krytyka tego rozwiązania zdominowała rozmowę.

- Pierwszym elementem, który rozpoczął spór z MEN były tzw. godziny karciane - relacjonował Broniarz, kiedy pogorszyły się stosunki między środowiskiem nauczycielskim a MEN. - To były dodatkowe godziny, które MEN zlikwidowało.

Czytaj też: Karta nauczyciela: Godziny karciane zniknęły, biurokracji nie ubyło

- Na kongresie PiS też mogę się wypowiedzieć o edukacji - powiedział Broniarz, zaznaczając że PiS musi tylko wystosować zaproszenie.

To jak to jest z tym gimnazjum? Zdania są podzielone

Działacz dotknął też najistotniejszego elementu proponowanej reformy edukacji, którym jest likwidacja gimnazjów i związane z tym obawy.

Zapytany o to, dlaczego wśród rodziców istnieje tak wielka rozbieżność między zwolennikami i przeciwnikami wygaszenia szkoły gimnazjalnej mówił: - Zwracam uwagę, że niekoniecznie rodzice wiedzą, jaka jest istota edukacji. Wielu rodziców chce pójść na skróty; wiele z nich pewnie by nie chciało nawet wysłać dziecka do szkoły. - Broniarz przekonywał, że nawet jeśli 50 proc. Polaków chce likwidacji gimnazjów to "żyją mediami".

Więcej czytaj na Parlamentarny.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Reforma to sentyment do PRL, a jak duży to widać w PiS. Państwo i Socjalizm.

Ryszard, 2016-11-03 18:03:48 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE