PARTNER PORTALU
  • BGK

Bronisław Komorowski spotyka się z Jackiem Pałkiewiczem

  • PAP    4 kwietnia 2011 - 11:49
Bronisław Komorowski spotyka się z Jackiem Pałkiewiczem

Bronisław Komorowski spotkał się z Jackiem Pałkiewiczem, honorowym „Ambasadorem Mazur”, który reprezentuje region i działa na jego rzecz w ramach światowego konkursu „7 Nowych Cudów Natury”.
Jacek Pałkiewicz, reporter i podróżnik, odkrywca źródeł Amazonki i twórca survivalu w Europie został mianowany „Ambasadorem Mazur” w ramach kampanii „Mazury Cud Natury” w styczniu 2011, o czym poinformował urząd marszałkowski w Olsztynie.

Do zadań „Ambasadora Mazur” należy lobbing na rzecz polskiego finalisty konkursu „7 Nowych Cudów Natury”.

„Będę prosił, żeby pan prezydent wsparł mocno tę kampanię – powiedział Pałkiewicz. – Istotne jest to, aby powstał apel do społeczeństwa, bo tylko mobilizując się mamy szansę wygrać konkurs i znaleźć się wśród tych nowych siedmiu najwspanialszych miejsc świata”.

Jak zaznaczył Pałkiewicz, chodzi o jak największe wsparcie prezydenta, i nie tylko w Polsce, ale również za granicą, np. podczas ważnych spotkań z przywódcami innych krajów.

„Może prezydent również mógłby zawrzeć jakiś rodzaj przymierza w tej sprawie, aby i inne społeczeństwa zainteresowały się Mazurami i zechciały na nie głosować”.

Jak powiedział, wierzy, że przy poparciu najwyższych organów rządowych oraz zaangażowaniu mediów, ten projekt ma szansę stać się największym w historii przedsięwzięciem promocyjnym polskiej turystyki na świecie.

„Takiej wyjątkowej możliwości poszerzenia wizerunku i zwiększenia popularności Polski na świecie, nie mamy prawa zaprzepaścić. To wielkie wyzwanie, czeka nas ogromna praca” – powiedział Pałkiewicz.

Mazury znalazły się w gronie 28 finalistów w plebiscycie szwajcarskiej fundacji „New7Wonders” na „Nowe 7 Cudów Natury”. Do konkursu zgłoszono ponad 400 propozycji z całego świata.

Zwycięzcy zostaną wybrani w głosowaniu internautów. Konkurs zakończy się 11 listopada 2011 r.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.