PARTNER PORTALU
  • BGK

Bruksela dla zwycięzców gry miejskej

  • JK/slaskie.pl    7 czerwca 2011 - 14:48
Bruksela dla zwycięzców gry miejskej

Na ulicach Katowic rozegra się walka o kilkudniowy pobyt w Brukseli.
Powstaniec Śląski Play to terenowa gra miejska polegająca na dotarciu pieszo do znajdujących się w różnych miejscach Katowic obiektów związanych z powstaniami śląskimi oraz wykonaniu specjalnych zadań.

Gra odbędzie się 18 czerwca 2011 r. Termin składania zgłoszeń mija 10 czerwca. Do udziału zgłaszać się mogą 3-5 osobowe drużyny młodzieży, grupy szkolne oraz rodzinne.

Czytaj też: Kolejna gra miejska w Gdańsku

Niespodziankę uczestnikom gry ulicznej Powstaniec Play sprawił przewodniczący Parlamentu Europejskiego Jerzy Buzek. Ufundował on nagrodę specjalną - 5-dniowy pobyt w Brukseli dla drużyny, która zajmie 1 miejsce.

Drużyny uczestniczące w grze otrzymają mapy i instrukcje. Zadaniem zespołów jest dotarcie do punktów kontrolnych zaznaczonych na mapie, gdzie drużyna otrzyma zadanie i będzie zobligowana do wykonania specjalnych zadań weryfikujących wiedzę dotyczącą powstań, w których to musi wykazać się inicjatywą oraz kreatywnością. Mile widziane są stroje z czasów epoki powstań śląskich.

Czytaj też: Ustawa o powstaniu podzieliła Ślązaków

Dla najlepszych drużyn przewidziano nagrody pieniężne: 1000 zł, 800 zł oraz 600 zł. Dla drużyny, która będzie najciekawiej przebrana w stroje z epoki, organizator przewidział nagrody specjalne.

Przedsięwzięcie organizowane jest przez Samorządową Instytucję Kultury - Regionalny Ośrodek Kultury w Katowicach w partnerstwie z Muzeum Śląskim, Śląskim Centrum Dziedzictwa Kulturowego w Katowicach, Teatrem Śląskim w Katowicach, Zespołem Pieśni i Tańca „Śląsk" im. Stanisława Hadyny, Biurem ESK 2016 Katowice oraz Urzędem Miasta (oceń prezydenta) w Katowicach.

Celem wydarzenia realizowanego w ramach obchodów Roku Pamięci Powstań Śląskich jest zainteresowanie społeczeństwa problematyką Powstań Śląskich poprzez przekazanie w sposób interaktywny wiedzy oraz poznanie kontekstów zdarzeń historycznych za pomocą analizy i łączenia faktów.

Regulamin gry i karta zgłoszeniowa dostępna jest na stronie internetowej Regionalnego Ośrodka Kultury w Katowicach (www.rok.katowice.pl)

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.