PARTNER PORTALU
  • BGK

Brzeszcze. Pijani uczniowie w szpitalu. Policja apeluje do rodziców

  • PAP/KDS    9 lutego 2018 - 11:40
Brzeszcze. Pijani uczniowie w szpitalu. Policja apeluje do rodziców
Chłopcy pod opieką ratowników medycznych oraz rodziców zostali przewiezieni do szpitala na leczenie (fot.pixabay.com)

Dwaj uczniowie z Brzeszcz w wieku 14 i 15 lat w stanie upojenia alkoholowego trafili do szpitala. Chłopcy upili się podczas szkolnej dyskoteki. Policję o zdarzeniu powiadomił dyrektor placówki.
Rzecznik małopolskich policjantów Sebastian Gleń poinformował, że śledczy badają teraz, skąd nastolatkowie mieli alkohol, który zagroził poważnie ich zdrowiu, a mógł być niebezpieczny także dla życia.

Dodał, że o sprawie policję i pogotowie ratunkowe zawiadomił dyrektor jednej z brzeszczańskich szkół, gdy tylko zauważono pijanych nastolatków. Jeden z nich był jeszcze komunikatywny. Drugi znajdował się już w stanie całkowitego upojenia alkoholowego. - Obaj pod opieką ratowników medycznych oraz rodziców zostali przewiezieni do szpitala na leczenie - dodał rzecznik.

Czytaj więcej: Zakaz nocnej sprzedaży alkoholu: Poznań, Olsztyn i Kraków są zainteresowane

Policjant podkreślił, że nauczyciele w porę zareagowali i ujawnili zagrożenie, dzięki czemu nieletni na czas uzyskali pomoc. - Apelujemy do rodziców, aby w ferie zwracali baczniejszą uwagę na to, jak i gdzie ich pociechy spędzają czas wolny. Najlepiej ten czas spędzić razem z nimi lub zapewnić im zorganizowaną formę opieki - powiedział Gleń.

Policjanci, którzy prowadzą akcję "Bezpieczne Ferie 2018", zaapelowali też do wszystkich, by zwracać uwagę na wszelkie przypadki, gdy dzieci lub młodzież znajdują się w sytuacjach zagrażających życiu bądź zdrowiu. - Wystarczy jeden telefon do służb ratunkowych - podkreślił Sebastian Gleń.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (1)

  • Rebus, 2018-02-11 21:45:17

    A może to wnuki premier Szydło?.