PARTNER PORTALU
  • BGK

Budowa gimnazjum z opóźnieniem

  • przeclaw24.pl    13 sierpnia 2012 - 19:33
Budowa gimnazjum z opóźnieniem

Od prawie 2 lat trwa budowa gimnazjum w Przecławiu. Praca na budowie wre, ale finału robót nie widać.
Początkowy termin oddania inwestycji planowano na koniec czerwca 2012. Potem podpisano aneks do umowy, w którym określono zakończenie budowy na koniec lipca. Dziś praca na budowie trwa pełną parą do późnego wieczora, budowlańcy pracuję na dwie zmiany – ale finału robót nie widać. A rok szkolny zaczyna się za trzy tygodnie – dokładnie 3 września.

Większość pomieszczeń i korytarzy na parterze i pierwszym piętrze jest skończona. W niektórych pozostało malowanie lub fugowanie. Gorzej przedstawia się sytuacja na drugim piętrze, gdzie na poddaszu kończone jest docieplenie i okładanie płytami G-K.

Trwają prace na zewnątrz budynku, kończona jest elewacja i zadaszenie nad wejściem, budowane są chodniki i trawniki. Zdumienie mieszkańców od kilku dni budzi słup oświetleniowy na środku drogi dojazdowej.

- W trakcie budowy wyszły nam dodatkowe prace – mówi Andrzej Karolik kierownik budowy – dlatego wystąpiliśmy o prolongatę w zakończeniu budowy. Sądzę za inwestycję ukończymy za 2 tygodnie i przedstawimy do odbioru. A ta lampa pośrodku drogi to wynik nieporozumień z architektem, po konsultacjach i za zgodą Enea – słup będzie przesunięty. Proszę się nie obawiać.

– Spóźnienie jest – mówi wójt M. Schwarz. Wykonawca zarzeka się, że do 25 sierpnia zakończy budowę, ale ja w to nie wierzę. Opracowujemy właśnie wariant zastępczy na wrzesień, ale szczegółów obecnie nie mogę podać. Robię wszystko co w mojej mocy, aby 350 gimnazjalistów rozpoczęło nowy rok szkolny 3 września.

<!-- pagebreak //-->×
KOMENTARZE (2)

  • SAME 2 ALBO 5, 2012-10-01 22:02:40

    NO,JEST TO NIESAMOWITA SPRAWA ! CZASEM WARTO BUDOWAĆ NAWET Z OPÓŻNIENIEM!
  • prawdziwie, 2012-10-01 15:31:34

    Dziś mamy 1 października 2012 roku, a gimnazjaliści uczą się dalej na zmiany z klasami 4-6 szkoły podstawowej. Końca prac nie widać. Zainteresowanie mediów było chwilowe i nie wiadomo z czyjej potrzeby. Teraz uczniom, ich rodzicom i nauczycielom przychodzi się codziennie zmagać z pracą do prawie 19.... To bardzo nie w porządku względem uczniów. Dobro ucznia stało się tylko zwykłym frazesem!  rozwiń