Budujemy ptasi dom

50 dzieci z kieleckich szkół podstawowych i gimnazjalnych, działających w „Zielonych Patrolach” wzieło dziś udział w akcji „Budujemy ptasi dom”. Odbyła się ona w Ośrodku Pomocy Dzikim Zwierzętom „Ptasi Azyl” w Ostrowie w gminie Chęciny.
Organizatorami przedsięwzięcia byli Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego, Urząd Miasta Kielce oraz Nadleśnictwo Kielce. W ramach akcji każde dziecko samodzielnie zbudowało skrzynkę lęgową i zawiesiło ją wspólnie z leśnikami na terenie swojej szkoły, osiedla lub miejsca zamieszkania, a prezes Fundacji „Ptasi Azyl” dr Janusz Wróblewski oraz leśnicy z Nadleśnictwa Kielce opowiedzieli o wiosennych zwyczajach wśród ptaków zamieszkujących region.

Pobyt w „Ptasim Azylu” zwieńczyło wspólne pieczenie kiełbasek przy ognisku. Celem akcji jest popularyzacja wśród  dzieci i młodzieży idei zaangażowania na rzecz dbałości o środowisko przyrodnicze, a także kształtowanie właściwego stosunku do zwierząt.
Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (5)ZOBACZ WSZYSTKIE

cenna inicjatywa, ale nie mozna ptaszkom krzywdy wyrządzić nadmierną opieką.

Rusałka, 2011-03-11 10:24:03 odpowiedz

Skowronki już fruwają a słowiki ? Tak to jest z dzikim ptactwem.Maluchy podziwiają ptaki i bardzo dobrze.Muszą się nimi opiekować.Teraz to już ich obowiązek.Więcej takich inicjatyw by się przydało...

NOSEK, 2011-03-11 10:20:56 odpowiedz

Maluchy pewnie bardzo się cieszyły.Ta akcja pomocy dobrze się udała ale szkoda,że nie wszyscy mają odpowiedni stosunek do przyrody.

pomagający ptakom, 2011-03-10 23:10:49 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE