PARTNER PORTALU
 • BGK

Budujemy ptasi dom

 • AZA    10 marca 2011 - 19:29

50 dzieci z kieleckich szkół podstawowych i gimnazjalnych, działających w „Zielonych Patrolach” wzieło dziś udział w akcji „Budujemy ptasi dom”. Odbyła się ona w Ośrodku Pomocy Dzikim Zwierzętom „Ptasi Azyl” w Ostrowie w gminie Chęciny.
Organizatorami przedsięwzięcia byli Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego, Urząd Miasta Kielce oraz Nadleśnictwo Kielce. W ramach akcji każde dziecko samodzielnie zbudowało skrzynkę lęgową i zawiesiło ją wspólnie z leśnikami na terenie swojej szkoły, osiedla lub miejsca zamieszkania, a prezes Fundacji „Ptasi Azyl” dr Janusz Wróblewski oraz leśnicy z Nadleśnictwa Kielce opowiedzieli o wiosennych zwyczajach wśród ptaków zamieszkujących region.

Pobyt w „Ptasim Azylu” zwieńczyło wspólne pieczenie kiełbasek przy ognisku. Celem akcji jest popularyzacja wśród  dzieci i młodzieży idei zaangażowania na rzecz dbałości o środowisko przyrodnicze, a także kształtowanie właściwego stosunku do zwierząt.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (5)

 • Rusałka, 2011-03-11 10:24:03

  cenna inicjatywa, ale nie mozna ptaszkom krzywdy wyrządzić nadmierną opieką.
 • NOSEK, 2011-03-11 10:20:56

  Skowronki już fruwają a słowiki ? Tak to jest z dzikim ptactwem.Maluchy podziwiają ptaki i bardzo dobrze.Muszą się nimi opiekować.Teraz to już ich obowiązek.Więcej takich inicjatyw by się przydało...
 • pomagający ptakom, 2011-03-10 23:10:49

  Maluchy pewnie bardzo się cieszyły.Ta akcja pomocy dobrze się udała ale szkoda,że nie wszyscy mają odpowiedni stosunek do przyrody.