PARTNER PORTALU
  • BGK

Budżet zadaniowy potrzebny od zaraz

  • GK    18 lipca 2012 - 12:40
Budżet zadaniowy potrzebny od zaraz

Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu uruchamia pierwszy w południowej Polsce projekt pozwalający na zdobycie kwalifikacji niezbędnych w jednostkach publicznych działających według nowych reguł budżetowania zadaniowego.
Wprowadzenie w jednostkach budżetowych nowoczesnych metod zarządzania i kontrolowania finansów przez budżetowanie zadaniowe to krok w stronę wzrostu efektywności i przejrzystości w finansach publicznych. Lecz całkowicie nowa metodologia działań i nowoczesne narzędzia informatyczne, pozwalające na zastosowanie jej w praktyce to nie wszystko.

Niezbędne jest też wykształcenie grona nowych specjalistów i rozbudowa kompetencji istniejących kadr jednostek budżetowych. Aby rynek pracy mógł nadążyć za zmianami administracyjnymi, a nawet wyprzedzić powstające zapotrzebowanie, konieczne są inicjatywy takie, jak Akademia QNT.

Studia podyplomowe „Budżetowanie Zadaniowe i Rachunkowość Sektora Finansów Publicznych” uruchamiane w ramach Akademii QNT to pierwsza tego typu inicjatywa w rejonie południowej Polski.

Absolwenci Akademii QNT będą stanowić forpocztę nowoczesnej kadry przygotowanej do pełnienia obowiązków na wszelkich stanowiskach finansowych i zarządczych w zreorganizowanych jednostkach sektora publicznego.Uczelnia realizuje projekt przy wsparciu firmy QNT Systemy Informatyczne.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.