Bunt w stolicy w obronie szkół

  • Przegląd prasy/Rzeczpospolita/Życie Warszawy
  • 01-02-2012
  • drukuj
Rodzice, uczniowie i radni protestowali we wtorek przeciwko zamykaniu szkół i przedszkoli w stolicy.
Bunt w stolicy w obronie szkół
W pikietach organizowanych pod czterema urzędami dzielnic: na Pradze-Południe, Pradze-Północ, Żoliborzu i Bielanach uczestniczyło kilkuset rodziców i uczniów. Byli też politycy prawicy i lewicy – pisze „Życie Warszawy”.

Skąd protesty? W czwartek Rada Warszawy (zabierz głos, oceń prezydenta) ma podjąć uchwały o likwidacji 16 placówek. Rezultatem tych decyzji może być przeprowadzka do innych budynków ponad 2 tys. uczniów.

Przedstawiciele dzielnic powtarzają, że w szkołach tych jest za mało uczniów, a koszty ich utrzymania są zbyt duże. Na Żoliborzu brakuje na oświatę 8,7 mln zł, na Bielanach – 7 mln zł, a na Pradze-Południe – 9 mln zł – informuje „Życie Warszawy”. Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (3)ZOBACZ WSZYSTKIE

tam jest, ale gdzie indziej nie ma...

KORA, 2012-02-01 23:37:00 odpowiedz

@Achimek - dlaczego dziwne? Czytać, pisać i rachować! Po co więcej? Komuna ludzi wykształciła, to ją obalili.

podpisałem, 2012-02-01 21:58:22 odpowiedz

tak, popieram likwiadcję szkól, uważam ze niepoptrzebnie marnujemy tyle pieniedzy, po co uczyc te dzieci ze Szmulek, skoro one i tak pracy nie znajda, po co uczyc te dziecin z innych dzielnic skoro zasila bezrobotny wskaźnik, lepiej zainestowac w garkuchnie polowe i dawac im bezplatne posiłki,... budynki przeznaczyc na super markety i sale katechetyczne, a co cioekawe zminiejszytło sie liczba wojska a nie ubbyło kapelanów, zmniejszyła sie liczba policjantów a nie zmniejszono im poborów, to dziwne rozwiń

Achimek z Brzeskiej, 2012-02-01 08:41:57 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE