PARTNER PORTALU
  • BGK

Burmistrz ostro skrytykowany

  • AW    23 lutego 2011 - 11:48
Burmistrz ostro skrytykowany

Polska Partia Pracy-Sierpień 80 za skandaliczną uważa decyzję burmistrza Krosna Odrzańskiego, Marka Cebuli i miejskich radnych PO, którzy wbrew zdecydowanym protestom mieszkańców podjęli uchwałę o likwidacji szkół i przedszkoli.
Związkowcy zapowiadają, że będą przyłączać się do protestów lokalnych społeczności przeciwko zamykaniu szkół.

Czytaj też: Likwidacja krośnieńskich szkół przesądzona?

W swoim oświadczeniu Polska Partia Pracy-Sierpień 80 twierdzi, że "Marek Cebula (były poseł PO) teraz kierując Krosnem Odrzańskim wraz z radnymi PO chciał w tajemnicy, po cichu doprowadzić do likwidacji kilku szkół na terenie gminy. Dopiero po południu w piątek poinformowano że sesja radnych odbędzie się w poniedziałek 21 lutego rano. Liczono na niewiedzę i brak reakcji ze strony mieszkańców. Kilkuset mieszkańców przyszło na sesję, żądając wycofania głosowania nad likwidacją szkół z obrad. Opór i wola walki o placówki edukacyjne ze strony lokalnej społeczności była wielka, jednak przegrała z polityką pustych obietnic, oszukańczej propagandy i fałszywej ideologii uprawianej przez Platformę Obywatelską, niezależnie od szczebla władzy.

Platforma Obywatelska nie po raz pierwszy i zapewne nie ostatni godzi żywo w interesy społeczeństwa i występuje konfrontacyjnie przeciwko
niemu. Politycy PO zapominają, że są jedynie przedstawicielami obywateli, a nie panami prywatnych folwarków. Platforma realizuje swoje
partykularne interesy nie licząc się z kosztami społecznymi, co dobitnie widać na przykładzie wydarzeń w Krośnie Odrzańskim. Burmistrz Cebula nie rozumie zasad demokracji i ogranicza ją poprzez blokowanie społecznej partycypacji w tworzeniu prawa i rzeczywistości. PPP-Sierpień 80 z pełnym zrozumieniem podchodzi do uczucia nienawiści, które to w stosunku do Marka Cebuli i radnych PO żywią mieszkańcy gminy Krosno Odrzańskie.

Polska Partia Pracy-Sierpień 80 krytycznie odnosi się do mającego miejsce niemal w całej Polsce procederu likwidacji szkół powszechnych. Jest to sprzeczne z Konstytucją RP, ponieważ ta nakłada na władze publiczne obowiązek zapewnienia obywatelom powszechnego i równego dostępu do wykształcenia.

Wybrane nie tak dawno temu samorządy terytorialne, zdominowane w większości przez Platformę Obywatelską wpisują się w antyspołeczną
politykę tej partii i rządu. Rządu, który zrzuca na samorządy coraz większe zadania nie przekazując na ten cel odpowiednich środków finansowych. Powoduje to sytuacje takie jak te choćby w Głubczycach, Radomiu, Bytomiu czy Wodzisławiu Śląskim, gdzie ostatnio doszło do protestów przeciwko decyzjom o zamykaniu szkół. Problem nie dotyczy tylko tych wymienionych miejscowości, lecz ma charakter ogólnokrajowy.

Dostęp do edukacji, która jest fundamentem rozwoju całych pokoleń, jak i państwa jest systematycznie i planowo ograniczany. Dla rządu Donalda Tuska i dla wielu samorządów szkoły są tylko i wyłącznie kosztem finansowym, który trzeba minimalizować. Stanowczo protestujemy przeciwko takiej optyce! Szkoła jest przede wszystkim miejscem wychowania i kształcenia młodych ludzi. Każde ograniczanie funkcji państwa w obszarze edukacji odbieramy jako zamach na fundamenty nowoczesnego, wykształconego, świadomego swych praw społeczeństwa.

REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • obywatel, 2011-02-23 17:49:36

    Polecamy troche wiadomości o tym zwiazku: zajrzyj na: zenonmowi.bloog.pl