PARTNER PORTALU
  • BGK

Być bezpiecznym w szkole

  • AT    24 września 2013 - 10:25
Być bezpiecznym w szkole

Jak bezpiecznie dotrzeć do szkoły? Co zrobić w przypadku wybuchu pożaru? Jak zachowywać się nad wodą, na wycieczce w lesie i w górach, żeby nic nam się nie stało? Jak bezpiecznie korzystać z internetu?
Odpowiedzi na te i wiele innych pytań z zakresu bezpieczeństwa poznają przedszkolaki i uczniowie dolnośląskich placówek w ramach programu „Bezpieczny Dolnoślązak".

- Dużo praktycznych zajęć, mniej teorii - taka idea przyświeca warsztatom, które odbędą się w dolnośląskich szkołach i przedszkolach. Policjanci, strażacy, ratownicy GOPR-u, WOPR-u oraz pracownicy pogotowia ratunkowego pokażą młodszym i nieco starszym Dolnoślązakom jak zadbać o bezpieczeństwo własne i innych osób. Wszystko w ramach ciekawych warsztatów, w których wezmą udział przedszkolaki i uczniowie ok. 40 placówek edukacyjnych z Dolnego Śląska - donosi Anna Czujko z biura prasowego z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego. 

Jak podaje po zakończeniu programu młodzi Dolnoślązacy będą potrafili wykorzystać zdobytą wiedzę w sytuacjach zagrożenia, nauczą się szybko reagować i współpracować ze służbami ratunkowymi. Swoją postawą mają szansę uratować czyjeś zdrowie i życie. W trakcie warsztatów dowiedzą się też, jak obronić się przed zagrożeniami czyhającymi na nich w internecie, zadbać o środowisko naturalne, nie dać się oszukać złodziejowi czy bezpiecznie poruszać się środkami komunikacji miejskiej.

Pomysłodawcą projektu, który właśnie rusza jest Rafał Jurkowlaniec, marszałek Dolnego Śląska. Samorząd województwa dolnośląskiego przeznaczył na to przedsięwzięcie kwotę ponad 100 tys. zł. Partnerami jest Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu, Państwowa Straż Pożarna we Wrocławiu, Ochotnicze Straże Pożarne, Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe oraz Pogotowie Ratunkowe we Wrocławiu.

We wtorek, 24 września, przedstawiciele wszystkich partnerów projektu podpiszą porozumienie. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.