Bydgoski ratusz zlikwiduje klasy sportowe?

  • Przegląd prasy/Gazeta Wyborcza Bydgoszcz
  • 31-05-2011
  • drukuj
Ratusz likwiduje część klas sportowych. Bo powstawały po znajomości, na życzenie dyrektorów, nie przygotowują uczniów do zdobywania medali, nie współpracują z klubami, dla których miały być zapleczem.

W bydgoskich szkołach funkcjonują 182 klasy sportowe. Najwięcej w podstawówkach: aż 90. W gimnazjach – 72, w szkołach średnich – 20 – informuje „Gazeta Wyborcza Bydgoszcz”.

Urzędnicy od pięciu miesięcy sprawdzali, czy szkoły, które je posiadają, wywiązują się z obowiązków: współpracują z klubami, mają wystarczającą infrastrukturę, by rzeczywiście szkolić przyszłych sportowców, osiągają wyniki. I doszli do jednoznacznego wniosku: nie.

W szkołach dochodzi do absurdów. Klasy sportowe powstają tam, gdzie nie ma żadnej infrastruktury. Nie ma nawet bieżni czy skoczni, gdzie mogą trenować lekkoatleci – pisze „Gazeta Wyborcza Bydgoszcz”.

Ratusz już wstępnie wie, w których szkołach dochodzi do nieprawidłowości. Ale nie chce pochopnie ferować wyroków i likwidować klas. Dlatego właśnie powstaje specjalny zespół, który zajmie się opracowaniem nowego systemu klas sportowych w mieście.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE