PARTNER PORTALU
 • BGK

Było wysypisko, będzie na pewno boisko

 • zamojska.com    26 marca 2012 - 10:07

W ciągu dwóch ostatnich sesji Rady Miejskiej Zamościa dużo mówiło się o terenie po dawnym wysypisku śmieci przy ulicy Sikorskiego. W końcu doszło w jego sprawie do dużego postępu.
Radni prawie jednomyślnie zdecydowali o przekazaniu prawie 1,5-hektarowej działki Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej na 40 lat. Dzięki temu będą mogły powstać tam boiska.

Diecezja jest organem prowadzącym Szkołę Podstawową i Katolickie Gimnazjum im. św. Ojca Pio. Zespół szkół już od dawna był zainteresowany przejęciem tego terenu, aby wybudować tam boiska. Będą mogli z nich korzystać również mieszkańcy.

Jak powiedział podczas sesji radny Rafał Zwolak (KWW Marcina Zamoyskiego), szkoły mają środki, aby odpowiednio zagospodarować teren. Składa się na nie przede wszystkim grant w wysokości 10 tysięcy euro oraz własne oszczędności w kwocie około 20 tysięcy złotych.

To ma pozwolić przygotować inwestycję na początek nowego roku szkolnego. W jej ramach ma powstać boisko trawiaste do piłki nożnej oraz wielofunkcyjne, gdzie będzie można grać w siatkówkę i koszykówkę. Są także plany budowy innych obiektów rekreacyjno-sportowych, ale te już zależą od pojawienia się innych funduszy.

Przy omawianiu tego punktu porządku obrad radna Wanda Sędłak (PiS), a także radny Michał Kimak (niezrzeszony) poruszyli także problem działek obecnych tuż obok terenu przekazanego diecezji. Mają tam być działki budowlane, choć teren po wysypisku śmieci raczej mało sprzyja takiemu budownictwu.

Przewodniczący Rady Jan Wojciech Matwiejczuk (KWW Marcina Zamoyskiego) nie rozszerzył dyskusji argumentując, że nie jest to temat obrad. Wygląda jednak na to, iż będzie to przedmiotem rozmów na kolejnych posiedzeniach.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (4)

 • T. Garlicki odpady@wp.pl, 2012-03-28 21:51:17

  Wikary - proszę pisać na moja podana pocztę. To nie chodzi o karę za grzechy ale o bezpieczeństwo - czy warto zaśmiecić sobie sumienia?
 • Wikary, 2012-03-27 11:43:54

  T. Garlicki odpady@wp.pl "Jeżeli można proszę o przybliżenie mi tematu" Na tym boisku będą odbywały się zajęcia po spowiedzi - kara za grzechy z elementami wizualizacji piekła w czasie rzeczywistym itp.
 • Kościelny, 2012-03-27 11:08:04

  Czy TE 15.20 m kw. wystarczy i jest ciągle aktualne?