PARTNER PORTALU
  • BGK

Bytom szykuje się na otwarcie delegatury Kuratorium Oświaty

  • MIW    13 października 2016 - 14:44
Bytom szykuje się na otwarcie delegatury Kuratorium Oświaty
Na mapie Bytomia znów pojawi się delegatura Kuratorium Oświaty. (fot. www.bytom.pl)

• W piątek (14.10) w Bytomiu nastąpi otwarcie nowej siedziby delegatury Śląskiego Kuratorium Oświaty.
• Delegatura wraca do Bytomia po czterech latach przerwy.
• Placówką pokieruje Bożena Szarama, która pełniła funkcję dyrektora bytomskiej delegatury w latach 2007 - 2009.
Jak podkreśla bytomski ratusz, ważnym krokiem w kierunku powołania w Bytomiu delegatury, było podpisanie 15 lipca porozumienia intencyjnego pomiędzy władzami Bytomia a Śląskim Kuratorem Oświaty, dotyczącego użyczenia pomieszczeń na terenie Technikum nr 4.

Jak podkreślała wówczas Aneta Latacz, wiceprezydent Bytomia, nowa lokalizacja organu nadzoru pedagogicznego wpłynie na podwyższenie poziomu kształcenia oraz jakościowe i ilościowe standardy w bytomskiej edukacji.

Nowo powołaną instytucją pokieruje Bożena Szarama, która pełniła funkcję dyrektora bytomskiej delegatury w latach 2007 - 2009.

Do zadań delegatury, o której utworzenie zabiegało bytomskie środowisko oświatowe, należeć będzie m.in. sprawowanie nadzoru pedagogicznego nad publicznymi i niepublicznymi szkołami i placówkami oraz placówkami doskonalenia nauczycieli.

Delegatura będzie także odpowiedzialna za wydawanie decyzji administracyjnych w sprawach określonych w ustawie o systemie oświaty oraz wykonywanie zadań organu wyższego stopnia w rozumieniu przepisów Kodeksu postępowania administracyjnego.

- Cieszymy się, że po czterech latach spełniły się oczekiwania bytomskiego środowiska oświatowego. Jednocześnie mamy świadomość wagi czekających nas wyzwań w perspektywie reformy oświatowej. Jestem przekonana, że nasza współpraca przebiegać będzie z pełną korzyścią dla rozwoju całego bytomskiego środowiska społecznego, w tym oświatowego – mówi Aldona Kopczyńska, naczelnik Wydziału Edukacji UM w Bytomiu.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.