PARTNER PORTALU
  • BGK

CBA kontroluje "Radosną szkołę"

  • PAP    4 marca 2010 - 11:58
CBA kontroluje "Radosną szkołę"

Meblom, zabawkom, misiom i kredkom zakupionym w ramach programu "Radosna szkoła", a dokładnie tym od kogo zostały kupione i za ile, przygląda się Centralne Biuro Antykorupcyjne.
CBA szczególnie interesuje się sztandarowym programem Ministerstwa Edukacji Narodowej "Radosna szkoła", gdyż jest on jednym z kilkunastu rządowych projektów objętych na polecenie premiera specjalną osłoną antykorupcyjną.

Do 2014 roku w ramach programu "Radosna szkoła" MEN rozda samorządom ponad 1,2 mld zł na pomoce dydaktyczne, meble, zabawki i place zabaw w podstawówkach. Pod warunkiem, że w szkołach będą się uczyć sześciolatki, a do zakupów dorzucą się gminy.

Meblom, zabawkom, misiom i kredkom, a dokładnie tym, od kogo zostały kupione i za ile, przygląda się Centralne Biuro Antykorupcyjne. Jego agenci opracowali nawet specjalny formularz (12 rubryk podzielonych na cztery części) dla samorządów. Trzeba w nim wpisać firmy, które starały się o zlecenie na dostarczanie do szkół sprzętu, napisać która wygrała, kiedy i na jakich zasadach ogłaszano zamówienia oraz ile wydano pieniędzy.

Formularze dostały właśnie wszystkie samorządy w kraju. Do 10 marca mają odesłać je do CBA.
 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.