PARTNER PORTALU
  • BGK

Centrum nanotechnologii powstanie w Szczecinie

  • lk    20 stycznia 2011 - 10:50
Centrum nanotechnologii powstanie w Szczecinie

Jedno z najnowocześniejszych w Polsce laboratoriów nanotechnologii powstanie w Szczecinie. Budowa Centrum Dydaktyczno-Badawczego Nanotechnologii pochłonie ok. 40 milionów złotych.
Nowy ośrodek Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie będzie zespołem 72 laboratoriów dydaktycznych, w ramach których będą prowadzone zajęcia (wykłady, seminaria i laboratoria) z zakresu nanotechnologii dla kierunków: technologia chemiczna, inżynieria chemiczna i procesowa, fizyka techniczna, inżynieria materiałowa, biotechnologia, ochrona środowiska, budownictwo.

Centrum będzie nowoczesnym obiektem dydaktycznym z salą wykładową na 500 osób, pomieszczeniami dydaktycznymi dla studentów, czytelnią i salą komputerową. Dzięki wyposażeniu obiektu w centralne instalacje gazów technicznych i mediów oraz specjalistycznych pomieszczeń o najwyższych standardach czystości będzie można prowadzić prace dydaktyczne i badawcze z zakresu nanotechnologii, nano-biotechnologii przemysłowej i nano-biomateriałów na najwyższym poziomie. W Centrum zostaną również wdrożone najnowsze rozwiązania ICT pozwalające na prowadzenie telekonferencji i stworzenie platformy e-learningowej.

Nanotechnologia jest jedną z najmłodszych, ale jednocześnie najszybciej rozwijających się dziedzin nauki. Szczecińskie centrum będzie jednym z najnowocześniejszych laboratoriów w kraju – podkreślił prorektor uczelni prof. Ryszard Kaleńczuk. Będzie to nowoczesna baza dla prowadzenia studiów międzykierunkowych, które zostaną uruchomione już od roku akademickiego 2010/11.

Prace powinny zostać zakończone za 2 lata, czyli ok. 30 września 2012 roku – potwierdził dyrektor szczecińskiego oddziału spółki ERBUD S.A., która jest wykonawcą projektu. Przedsięwzięcia jest współfinansowane przez Unię w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Czytaj też:

22 mln zł dla politechniki i muzeum w Radomiu 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.