PARTNER PORTALU
  • BGK

Centrum Studiów Zaawansowanych za 80 mln zł

  • PAP    28 czerwca 2011 - 12:15
Centrum Studiów Zaawansowanych za 80 mln zł

Symboliczna wiecha zawisła we wtorek na budynku Centrum Studiów Zaawansowanych Technik Informacyjnych i Komunikacyjnych we Wrocławiu.
Zakończenie nowej inwestycji Politechniki Wrocławskiej planowane jest na drugą połowę 2012 r.

Jak poinformował Andrzej Charytoniuk z biura prasowego uczelni, budynek będzie mieścił sale wykładowe i seminaryjne, zespoły laboratoriów i pomieszczenia dydaktyczne.

Najważniejszą częścią obiektu będzie komora akustyczna, czyli specjalne pomieszczenie o unikalnej geometrii, chronione od wpływu drgań, hałasu i zakłóceń środowiska.

„Wewnątrz wykonywane będą precyzyjne pomiary akustyczne m.in. do badań jakości sprzętu elektroakustycznego, np. kolumn głośnikowych i wzmacniaczy, doskonałości instrumentów muzycznych, hałaśliwości urządzeń codziennego użytku oraz maszyn” – mówił Charytoniuk.

Centrum jest jednym z dwóch obiektów, które utworzą Międzyuczelniane Centrum Dydaktyczno-Technologiczne tzw. Technopolis. W drugim obiekcie znajdzie się Centrum Edukacyjno-Technologiczne, wiecha na budowie tego obiektu zawisła na początku marca.

W obu budynkach, które zostaną także przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, znajdą się nowoczesne sale wykładowe i seminaryjne oraz zespoły laboratoriów wyposażone w najnowszą aparaturę specjalistyczną m.in. z zakresu informatyki, teleinformatyki, automatyki, robotyki i telekomunikacji.

Laboratoria będą również wyposażone w komputerową sieć szkieletową, która pozwala m.in. na kształcenie zdalne.

Zapewni także dostęp do wrocławskiej akademickiej sieci komputerowej, centrum sieciowo-superkomputerowego, zasobów biblioteki głównej Politechniki Wrocławskiej, Dolnośląskiej Biblioteki Cyfrowej oraz zasobów naukowych w kraju i za granicą.

Koszt całej inwestycji to prawie 80 mln zł. Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.