PARTNER PORTALU
  • BGK

Centrum szkoleniowe w Grudziądzu otwarte

  • wer/grudziadz.pl    13 stycznia 2012 - 10:36
Centrum szkoleniowe w Grudziądzu otwarte

12 stycznia w Centrum Kształcenia Praktycznego w Grudziądzu odbyło się otwarcie Regionalnego Centrum Szkoleniowego w ramach Programu Młode Kadry. Ośrodek jest jednym z 5 planowanych placówek w Polsce, które mają ułatwić młodym ludziom start zawodowy.
W uroczystości  uczestniczył m.in. wiceprezydent Przemysław Ślusarski (zabierz głos/oceń prezydenta).

Program Młode Kadry wywodzi się z inicjatywy ''Społecznej Odpowiedzialności Biznesu'', która ma za zadanie przygotowanie do pracy młodych ludzi poprzez dostarczenie wiedzy oraz ułatwienie im startu zawodowego.

Celem projektu jest rozwój kadry dla rynku niezależnych warsztatów dzięki umożliwieniu młodzieży ze szkół zawodowych dostępu do wiedzy i nowoczesnych pomocy dydaktycznych.

- Niezmiernie ważne jest, by wiedza teoretyczna została wsparta umiejętnościami praktycznymi, które zostaną wykorzystane w pracy zawodowej - mówił podczas uroczystości wiceprezydent Przemysław Ślusarski. - Z pewnością skorzystają na tym uczniowie, jak i pracodawcy chcący zatrudniać absolwentów szkół. Miasto kładzie szczególny nacisk na kształcenie zawodowe młodzieży, dlatego cieszę się, że Regionalne Centrum Szkoleniowe powstało w Grudziądzu - podsumował. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.