Chcą zlikwidować 8 szkół - był protest!

  • PAP/Dziennk Zachodni
  • 21-02-2011
  • drukuj
Kilkaset uczniów, rodziców i nauczycieli wzieło udział w poniedziałek popołudniu w proteście przeciwko likwidacji szkół w Bytomiu.
Chcą zlikwidować 8 szkół - był protest!

ZAKTUALIZOWANY. Około dwustu osób - głównie uczniów i nauczycieli - protestowało w poniedziałek przed bytomskim magistratem przeciwko planom likwidacji kilku szkół w tym mieście. Samorząd uzasadnia swoje plany niżem demograficznym i oszczędnościami rzędu 2 mln zł.

Protestujący trąbili w trąbki, hałasowali uderzając łyżkami o garnki i potrząsając wypełnionymi kamykami butelkami, skandowali: "Prezydent, zostaw te szkoły". Uczniowie mieli ze sobą własnej produkcji transparenty m.in. "Szkoła to nie tort, by ją dzielić na kawałki", "Nie róbcie polityki, ratujcie szkoły", "Nasza szkoła nie jest zła, likwidacja co wam da?", widać też było bannery współorganizujących pikietę Solidarności i Związku Nauczycielstwa Polskiego.

--------------------------------------------------------------------------------------------------

Wcześniej pisaliśmy, że cytowany przez Dziennik Zachodni Lesław Ordon, przewodniczący Regionalnego Sekretariatu Nauki i Oświaty NSZZ Solidarność obawia się, że jeśli likwidacje rzeczywiście dojdą do skutku prace straci ok. 300 osób. Pozatym władze miasta w ogóle nie konsultowały swojej decyzji ze stroną społeczną.

Sprawdź notowania prezydenta Bytomia

Przewodniczący dodaje, że nie władze miasta nie podały żadnych merytorycznych powodów likwidacji, zasłaniając się jedynie niżem demograficznym, co jest kompletną bzdurą, zwłaszcza jeśli chodzi o szkoły średnie, gdzie co roku jest więcej chętnych niż miejsc.

Czytaj też: Szkoła do zamknięcia, w innej są kibole?

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

A gdzie mają być likwidowane te szkoły?Czy są znane jakieś pomysły?

pieniążek, 2011-02-21 21:09:54 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE