PARTNER PORTALU
  • BGK

Chcą zmienić przedszkolaki w małych naukowców

  • EM    20 stycznia 2014 - 12:28
Chcą zmienić przedszkolaki w małych naukowców

Trwają zajęcia w ramach przygotowanego przez Urząd Marszałkowski projektu „Prelekcje dla przedszkolaków - Mały Naukowiec”.
Przedsięwzięcie polega na organizacji bezpłatnych pokazów, eksperymentów oraz warsztatów z zakresu nauk ścisłych, przyrodniczych oraz astronomii z czynnym udziałem dzieci. Najbliższe odbędą się w piątek (24 stycznia) w bydgoskim Przedszkolu nr 16 oraz Przedszkolu Niepublicznym "Misiolandia" w Bydgoszczy.

Projekt zainaugurowano 4 października lekcją pokazową z udziałem marszałka Piotra Całbeckiego w Przedszkolu nr 13 im. Mikołaja Kopernika w Toruniu.

- Ofertę atrakcyjnych i pobudzających wyobraźnię zajęć zachęcających do odkrywania tajemnic przyrody kierujemy tym razem do przedszkolaków. Wcześniej podobna formuła świetnie sprawdziła się podczas pokazów organizowanych w ramach naszego projektu regionalnych kół fizycznych, matematycznych, informatycznych i astronomicznych skierowanego do młodzieży  – mówi marszałek Piotr Całbecki.

Spotkania przeznaczone są dla co najmniej 10-osobowych grup przedszkolaków w wieku 5-6 lat. W programie między innymi „zasysanie jajka do butelki”, „wodny pryzmat”, „znikająca szklanka” i „uszy słonia”. Prelekcje w ramach projektu prowadzone przez doświadczonych animatorów nauk ścisłych odbędą się w 72 przedszkolach oraz oddziałach przedszkolnych na terenie całego regionu. Przynajmniej połowa z nich działa na terenach wiejskich.

„Prelekcje dla przedszkolaków - Mały Naukowiec” realizowane są w ramach projektu „Kujawsko-Pomorskie Regionem Astronomicznym II”, finansowanego ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz budżetu województwa. Liderem projektu jest Biuro Innowacyjnych Projektów Edukacyjnych Departamentu Edukacji i Sportu Urzędu Marszałkowskiego. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (1)

  • ATEM, 2014-02-18 15:40:26

    -- dzieci uczymy już po urodzeniu ??? ale od 3 miesięcy ,,, i kolejno ,, dajmy także odpowiednie odżywianie i bez obrazy wielu rodziców i starszych nie umie się opiekować dziećmi ,zastępujemy pseudo -bajkami lub pseudo -grami ,, to zawęża horyzont myślowy -- odpowiednie , ćwiczenia ...,dźwięki ,światło , ma istotny wpływ na rozwój psychofizyczny w całym życiu ,to nieprawda że później się nauczy ,, -- matematyki możemy uczyć w formie zabawowej , niezwykłe wyniki ,,ale rozwija zmysł przestrzenny ,geometria ,, są ćwiczenia podzielności jaźni ,uwagi itd, można czytać z szybkością 700 stron ,z pełnym zrozumieniem , ćwiczenia są różne i jest to jedyne lekarstwo niezastąpione, to jest uznana jako nowa dziedzina nauki ,dieta ekologiczna i zioła to medycyna przyszłości , -- powiat który ma produkty to kolejno przedstawię ,wpierw leczenie bezwładów centralnych i po ciężkich złamaniach , ,,medycyna nie umie pomóc,, , mam zilustrowane i opisane na ok 3000 stron ,, na leczenie dla dla szkól na żywienie , to opracowany najnowocześniejszy system dydaktyczny , można opanować w 3 godziny 6 letni program z fachowych ,niemożliwe ????,, na ten cele dała środki nam nauka światowa ,,,wiedza to prestiż ,,,,,w Polsce powstanie centrum nauki światowej ,mamy mózgi i potrzebują nas ,dla nas to prestiż w świecie ,,,,,,,,,,,,,  rozwiń