PARTNER PORTALU
  • BGK

Chcą zwolnić dyscyplinarnie Hall

  • PAP    9 czerwca 2011 - 12:23
Chcą zwolnić dyscyplinarnie Hall

Oświatowa Solidarność powinna docenić zwiększenie liczby miejsc w przedszkolach, nowoczesną podstawę programową i większe zadowolenie uczniów – uważa rzecznik MEN Grzegorz Żurawski.
Od wtorku trwa akcja Solidarności „Zwalniamy dyscyplinarnie minister Hall”. Akcja – jak czytamy na stronie internetowej Sekcji Krajowej Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” – jest „wyrazem sprzeciwu wobec szkodliwej polityki oświatowej prowadzonej przez obecnego ministra edukacji”.

„Szkoda, że oświatowa Solidarność nie traktuje jako wspólnego sukcesu zwiększenia liczby miejsc w przedszkolach, nowoczesnej podstawy programowej i większego zadowolenia uczniów ze szkoły” – powiedział rzecznik Ministerstwa Edukacji Narodowej Grzegorz Żurawski.

„Żałujemy, że dobro ucznia nie jest też priorytetem oświatowej Solidarności” – dodał. Akcja rozpoczęła się we wtorek, gdy w MEN przedstawiciele związku złożyli pismo ze „zwolnieniem dyscyplinarnym” szefowej resortu Katarzyny Hall.

Taki sam dokument związkowcy przekazali też na ręce wojewodów w Lublinie, Poznaniu i Bydgoszczy. Solidarność już wcześniej domagała się od premiera odwołania minister Hall, składając petycję podpisaną przez 150 tysięcy osób, niezadowolonych z pracy MEN.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.