PARTNER PORTALU
  • BGK

Chcesz przedszkole, to pokaż PIT

  • Przegląd prasy/Dziennik Gazeta Prawna    18 lipca 2011 - 06:36
Chcesz przedszkole, to pokaż PIT

Samorządy chcą, aby do przedszkola były przyjmowane w pierwszej kolejności dzieci, których rodzice udowodnią, że płacą PIT w danej gminie.
W Warszawie zapisuje się dzieci do przedszkola poprzez elektroniczną rejestrację. W tym systemie dzieci otrzymują punkty za kryteria opracowane przez Ministerstwo Edukacji. Dodatkowo są jeszcze kryteria lokalne – podaje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Warszawa planuje, aby dzieci, których rodzice płacą w mieście podatki otrzymywały dodatkowe punkty. W momencie rejestracji rodzic będzie składał oświadczenie o tym, że rozlicza PIT w stolicy.

Podobne zasady będą obowiązywać przy zapisie do żłobka. O tym, jak poważne są to plany, świadczy to, że już w trakcie dodatkowej rekrutacji do przedszkoli na Ursynowie, która będzie miała miejsce w sierpniu, będą stosowane wspomniane zasady. We wrześniu dyrektor przedszkola będzie mógł poprosić o udokumentowanie faktu opłacania podatku przez pokazanie deklaracji PIT.

Pomysły te jednak budzą wiele wątpliwości. Takie zasady rekrutacji są dyskryminujące. Ponadto żądanie od rodziców przedkładania różnych dokumentów, m.in. deklaracji ZUS RMUA oraz zeznań PIT, jest niezgodne z prawem, bo obowiązek taki nie wynika z przepisów ustawy – pisze „Dziennik Gazeta Prawna”.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.