PARTNER PORTALU
  • BGK

Chełm kręci z Warszawą

  • chelmonline.pl    13 czerwca 2011 - 13:19
Chełm kręci z Warszawą

Miejscy urzędnicy we współpracy z warszawską agencją promocyjną pracują nad scenariuszem kolejnego filmu o mieście. Główne nagrania realizowane będą podczas tegorocznych Dni Chełma.
Trzy dni zdjęciowe zajmie ekipie filmowej nagrywanie materiałów do 26 minutowej najnowszej produkcji promocyjnej miasta.

– Zamiast standardowego filmu dokumentalnego, chcemy wprowadzić pewną fabułę. Stąd pomysł z Duchem Bieluchem, który wybudzony ze snu opuszcza podziemia, wędruje po mieście i poznaje jego historię i uroki – mówi prezydent Agata Fisz (zabierz głos/oceń prezydenta).

– Oczywiście nie będzie to horror. Wręcz odwrotnie. Niewykluczone, że znajdą się tam sceny o zabarwieniu humorystycznym – dodała.

Nad dokładnym scenariuszem pracuje warszawskie studio filmowe odpowiedzialne za realizację przedsięwzięcia. W procesie przygotowań do filmu oraz podczas realizacji zdjęć, towarzyszyć im będą urzędnicy z wydziału promocji.

– Zajmiemy się zabezpieczeniem planu filmowego, częściowo kierownictwem produkcji oraz cały czas starać się będziemy podpowiadać ekipie to co w Chełmie jest najbardziej wartościowego – zapewnia Marcin Grel zastępca dyrektora wydziału rozwoju, promocji i współpracy z zagranicą.

Na czas produkcji, do Chełma przyjedzie kilkuosobowa grupa filmowców. Zdjęcia realizowane będą równolegle przez dwie ekipy.

Dla potrzeb nagrań wykorzystany zostanie między innymi sprzęt filmowy umożliwiający wykonywanie płynnych nagrań w ruchu kamery, w tym zdjęć z wysokości.

Prawdopodobnie filmowcy użyją zdalnie sterowanego helikoptera z podczepioną kamerą. Pod uwagę brane są też zdjęcia lotnicze.

W rolę głównego bohatera podróżującego po mieście, a obserwowanego przez chełmskiego ducha, wcieli się zawodowy aktor.

– Ostateczna decyzja o wyborze aktora jeszcze nie zapadła. Nie będzie to co prawda osoba z pierwszych stron gazet, gdyż honorarium kilkukrotnie przekroczyłoby budżet naszej produkcji, lecz na pewno w filmie wystąpi aktor z doświadczeniem, który na swoim koncie ma już udział w kilku filmach – zapewnia Grel.

Promocyjny reportaż powstanie w ramach projektu „Chełm jest COOLturalny”. Na jego produkcję miasto wyda około 10 tysięcy złotych.

Resztę kosztów pokryje pozyskane dofinansowanie z Unii Europejskiej. Film będzie miał premierę nie wcześniej niż pod koniec tego roku.

– W produkcji znajdą się relacje z kilku wydarzeń kulturalnych realizowanych w ramach projektu, w tym również z tych, które odbędą się jesienią. Wcześniej postaramy się przygotować trailer, aby jeszcze na wakacje zaprezentować go mieszkańcom – dodaje Grel.

Gotowy film trafi w pierwszej kolejności na chełmski kanał Youtube. Urzędnicy planują także rozesłać go do kilku stacji telewizyjnych oraz do wielu funkcjonujących w Polsce telewizji lokalnych, kablowych i internetowych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • Wwa, 2011-06-14 10:08:35

    Lepiej kręcić z Warszawą niż z grodem KOZIOŁKA MATOŁKA.